Latvijas U-20 hokejisti piekāpjas Baltkrievijas vienaudžiem

Latvijas U-20 hokeja izlase astotā Sergeja Žoltoka piemiņas turnīra otrajā mačā ceturtdien ar rezultātu 3:4 (0:0, 1:3, 1:1) piekāpās Baltkrievijas vienaudžiem.

Vārtus Latvijas izlases labā guva Arturs Kuzmenkovs, Toms Andersons un Lauris Rancevs, bet baltkrieviem divreiz precīzs bija Artūrs Gavruss.

Rezultātu Latvijas izlase atklāja otrās trešdaļas desmitajā sekundē, kad ar tālu metienu precīzs bija Kuzmenkovs. Tomēr trešdaļas pēdējās četrās minūtēs baltkrievi pamanījās izcelties ar trim precīziem metieniem.

Trešās spēles trešdaļas sākumā Andersons samazināja rezultāta starpību līdz 2:3, kad bija pirmais pie atlēkušās ripas un ieraidīja to tukšos vārtos. Trešdaļas vidū, spēlējot mazākumā, Pāvels Pečurs baltkrieviem atjaunoja divu vārtu pārsvaru, bet pēdējā minūtē Rancevam izdevās panākt 3:4, kā arī cīņa noslēdzās.

Par labākajiem spēlētājiem mačā tika atzīti Kuzmenkovs un Gavruss.

Vēl vienā mačā ceturtdien pagājušās sezonas valsts čempionvienība «Liepājas metalurgs» ar 2:6 pārliecinoši zaudēja Krievijas U-18 valstsvienībai.

Savukārt turnīra atklāšanas mačā trešdien Latvijas U-20 hokejisti ar rezultātu 8:5 pieveica «Liepājas metalurga» komandu.

Turnīrs ilgs līdz sestdienai.

Žoltoka piemiņas turnīrs ir viens no Latvijas U-20 izlases gatavošanās posmiem pasaules čempionātam elites divīzijā, kas gadu mijā no 26.decembra līdz 5.janvārim norisināsies Krievijas pilsētā Ufā. Lielākā daļa Latvijas U-20 izlases kandidātu Krievijas Jaunatnes hokeja līgu (MHL) komandas «Rīga» sastāvā galvenā trenera Leonīda Tambijeva vadībā sezonai gatavojās jau no jūlija sākuma.

Zīmīgi, ka noslēdzošo spēli Žoltoka kausā Latvijas U-20 izlase aizvadīs piektdien, bet jau svētdien «Rīgas» komandai izbraukumā plānota pirmā MHL sezonas regulārā čempionāta spēle, kurā būs jāsacenšas ar Stupino «Kapitan» vienību.

Jau vēstīts, ka aizvadītā gada Žoltoka piemiņas turnīrā uzvaru svinēja Krievijas U-18 izlase, bet Latvijas U-20 izlase palika trešajā pozīcijā. Savukārt otrajā vietā turnīru noslēdza Baltkrievijas hokejisti.

Latvijas U-20 valstsvienība šajā turnīrā uzvarējusi tikai vienu reizi - 2008.gadā.

Latvijas U-20 hokeja izlases sastāvs dalībai Sergeja Žoltoka piemiņas turnīrā

Vārtsargi: Elvis Merzļikins («Lugano», Šveice), Rihards Cimermanis, Boriss Tretjakovs (abi - «Rīga»).

Aizsargi: Krišs Lipsbergs, Pauls Zvirbulis (abi - «Rīga»), Patriks Škuratovs, Edmunds Augstkalns (abi - «HK Juniors»), Edgars Siksna, Oskars Mārtiņš Freimanis, Sandis Šostaks (visi - «Liepājas metalurgs»), Kalvis Ozols («Zemgale»/JLSS), Kristaps Nīmanis («Red Ducks», Somija), Mārcis Martinsons (Šveice).

Uzbrucēji: Artūrs Ševčenko, Nikolajs Jeļisejevs, Martins Lavrovs, Andris Siksnis, Lauris Rancevs, Georgs Golovkovs, Rihards Bukarts, Emīls Potāpovs (visi - «Rīga»), Artūrs Kuzmenkovs, Kārlis Ozoliņš (abi - «Liepājas metalurgs»).