Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Velomaratoni nojauc robežas un vieno

FOTO: Publicitātes foto

Vienības braucienā un citos velomaratonos jau vairākus gadus pēc kārtas aktīvi dažādi Latvijas uzņēmumi, tajā skaitā Latvenergo, SEB banka, Vidzemes mērnieks, Laima, Latvijas Dzelzceļš, Citadele, Rīgas Satiksme, LMT un citi. Vieni no aktīvākajiem velobraucējiem ir SEB bankas un Latvijas Dzelzceļa (LDz) darbinieki.

SEB bankas pārstāvji atzīst, ka tās labākās, trakākās un atraktīvākās idejas parasti arī rodas no darbiniekiem – arī ideja veidot komandu un piedalīties velomaratonos radās no tieši tā. SEB banka uzskata, ka šādas sportiskas aktivitātes ir ļoti noteicošs process darbinieku motivēšanā. Pirmkārt, jau kārtīgi pasportojot prāts spēj labāk funkcionēt un ķermenis iegūst milzīgu enerģijas lādiņu turpmākajam laikam. Gunita Meiere, SEB bankas personāla pārvaldes vadītāja, velomaratonus sauc par iepazīšanās un saliedēšanās vietu. «Darbiniekiem tā ir iespēja iepazīties tuvāk ar kolēģiem no visas Latvijas. Ņemot vērā, ka maratonos piedalās dažāda amata darbinieki, tas savā veidā nojauc robežas un visus vieno.»

SEB bankas darbinieks Armands Lipskis, kurš ar velosportu nodarbojās vairāk nekā 14 gadus, par lielākajiem sasniegumiem uzskata tikšanu MTB braucienā pirmajā simtniekā. Tie, kuri ar to nodarbojas, zina, ka tas nav viegli izdarāms, un mēs to esam paveikuši. Gunita saka, ka viņa pēc maratoniem no darbiniekiem jūtot lielu pacilātību, sajūsmu, parasti pēc velomaratoniem SEB iekšējā intranetā vēl ilgi visi dalās ar iespaidiem un emocijām un no darbiniekiem jūtot lielu pacilātību.

Latvijas Dzelzceļa komanda dalību velomaratonos un sacensībās ir sākusi salīdzinoši pavisam nesen, bet noteikti ir jau atpazīstama kā viena no aktīvākajām un vienotākajām komandām. Viens no aktīvākajiem velobraucējiem Latvijas dzelzceļa sastāvā Andulis Vitte atklāj: «Ar velo sāku braukt pirmo reizi tikai kopā ar Latvijas Dzelzceļu. Mēs, dzelzceļnieki, ikdienā jau paši par sevi esam ļoti vienoti un saliedēti, bet vienmēr esam sajūsmā par iespēju to veicināt. Ikdienā es nodarbojos ar tādiem sporta veidiem kā hokejs, svarcelšana un citiem. Lielākais ieguvums no dalības Vienības braucienā ir būšana kopā ar saviem kolēģiem un ģimenēm, iespēja būt uz mirkli visiem vienotiem un vienlīdzīgiem neatkarīgi no stāvokļa sabiedrībā.»

Gan Latvijas Dzelzceļš, gan SEB bankas cilvēki atzīst, ka katru vasaru, īpaši šovasar darba vietā autostāvvietas kļūstot mazāk noslogotas un veselīgajam velosportam pievēršoties arvien lielāks skaits uzņēmumu darbinieku.

Uz augšu
Back