Japiņš: gada lielākie velobraucēju svētki šogad būs Siguldā

FOTO: Publicitātes foto

Gatavojoties gada lielākajiem riteņbraukšanas svētkiem - 2. septembra Vienības braucienam Siguldā, velomaratona organizatori, atbalstītāji un velo entuziasti tikās aizraujošā velofotorallijā «Ieskaties vēsturē!». Pasākumā laikā komandas ar velosipēdiem apceļotas vietas, kas saistītas ar Vienības brauciena tradīcijām bagāto vēsturi. Maršruts tika sagatavots sadarbībā ar Saulkrastu velo muzeju.

Latvija kopš 1886. gada vēsturē ir ierakstīta kā vieta, kurā tapis pirmais velosipēds cariskajā Krievijā – tolaik pirmo velosipēdu fabriku dibinājis apņēmīgs kurzemnieks Aleksandrs Leitners. Kopš tā laika Rīgā attīstījās neskaitāmas velosipēdu ražotnes, no kurām daudzas bija cieši saistītas ar Vienības braucienu, bija tā atbalstītāji un balvu devēji. Daudzas no tām apceļoja fotorallija dalībnieki - Vienības brauciena organizatori un atbalstītāji, vairāku velo biedrību pārstāvji, kā arī mūziķis Miks Dukurs ar draugu, diriģents Ints Teterovskis, aktieris Rihards Lepers un Vienības brauciena «namatēvs» - Siguldas mērs Uģis Mitrevics ar kolēģiem no Siguldas novada domes.

«Mēs visi esam dažādi, bet mūs vieno mīlestība uz velo! Vienības brauciens ir labākais pasākums ģimeņu, darba kolektīvu un draugu kopības gara stiprināšanai. Priecē, ka ar katru gadu arvien pieaug riteņbraucēju skaits Rīgas ielās un līdz ar to arī Vienības brauciena dalībnieku skaits. Pērn Vienības brauciens Siguldā pulcēja aptuveni 4500 dalībniekus, šogad ir visas iespējas to vairot! Piemēram, Latvenergo kolektīvs jau šobrīd ir pieteicis 250 darbiniekus, par teju 100 vairāk kā pērn. Nav šaubu, ka Siguldā 2. septembrī būs šī gada lielākie un dalībnieku skaita ziņā kuplākie riteņbraukšanas svētki», atklāj Igo Japiņa Sporta aģentūras direktors Igo Japiņš.

Arī Vienības brauciena atbalstītāji šogad savus kolektīvus pulcēs kuplākā skaitā.

VAS Latvijas Dzelzceļš prezidents Uģis Magonis atklāj: «Latvijas Dzelzceļa komanda Vienības braucienā piedalīsies jau ceturto gadu. Pērn uzņēmumu pārstāvēja 63 dalībnieki. Šogad mums ir cerības startēt vēl kuplākā pulkā! Pašlaik pieteikušies jau 97 darbinieki - Tautas braucienā plāno startēt 82, MTB braucienā – 14, savukārt Sporta šosejas braucienā – 1 dalībnieks, un aktivitāte ar katru dienu pieaug. Turklāt neviens iepriekš nav piedalījies garākajā 102 km distancē – arī šis mums šogad ir jauns spēku pārbaudījums.»

SEB bankas vadītājs Ainārs Ozols: «SEB banka Vienības braucienā piedalās jau kopš tā atjaunošanas. Ik gadu tajā startē vairāk kā 80 bankas darbinieki. Ar katru gadu dalībnieku skaits pieaug, pulcējot aizvien vairāk riteņbraukšanas cienītājus. Interese no darbinieku puses ir liela, tas arī ir iemesls, kāpēc SEB banka ir apbalvota kā viens no kuplāk pārstāvētajiem uzņēmumiem. Sadarbībā ar Vienības brauciena organizatoriem rīkojam akciju, kurā par katru finišējušo dalībnieku ziedojam 1 latu jauniešu sociālās rehabilitācijas organizācijai Dzīvesprieks. Šī iniciatīva nu jau kļuvusi par tradīciju un SEB banka ir pateicīga ikvienam brauciena dalībniekam, kurš pieliek savu enerģiju šī mērķa īstenošanai. »

Latvijas riteņbraucēju Vienības brauciens jau tradicionāli notiks pirmajā septembra svētdienā, 2. septembrī, pulcējot gan profesionālus sportistus, gan iesācējus, ģimenes, darba kolektīvus, pašvaldību iedzīvotājus un draugus. Velo mīļi var pieteikties dalībai 3 dažādās distancēs – LOK Sporta šosejas braucienā (102 km), SEB MTB braucienā (43 km) un Latvijas Dzelzceļa šosejas tautas braucienā SPĒKS (37,5 km).

Plašāka informācija un pieteikšanās 22. Vienības braucienam www.velo.lv, kā arī Treks velo veikalos, Siguldas informācijas centrā, Kuldīgas informācijas centrā, Cēsu un Valmieras veloveikalos Eži, Tukuma Ledus hallē un Smiltenes sporta centrā.

Katram finišētājam tiks pasniegta speciāla piemiņas medaļa. Ar īpašiem kausiem tiks apbalvoti trīs nomināciju uzvarētāji - vienotākais uzņēmums, viskuplāk pārstāvētā pašvaldība, kuplākā ģimene.

Lai pilnvērtīgi sagatavotos dalībai Vienības braucienā, velomaratona organizatori piedāvā apmeklēt bezmaksas velonodarbības. Tajās varēs iegūt gan praktiskās, gan teorētiskās zināšanas riteņbraukšanā, vērtīgus profesionāļu padomus. Treniņi notiks Biķernieku kompleksajā sporta bāzē, S.Eizenšteina ielā 2, Rīgā, 20. un 27. augustā plkst. 19.00. Profesionāļu pavadībā izmēģināt trasi varēs arī treniņbraucienos 16. un 30. augustā Siguldā.

Pirmo reizi riteņbraucēji no visas Latvijas, Valsts prezidenta Kārļa Ulmaņa atbalstīti, vienotā braucienā devās 1936. gadā. Kopš Vienības brauciena atjaunošanas 1995. gadā tradīciju plecu pie pleca piedalīties kopīgā velobraucienā, veicinot tautas vienotību un popularizējot riteņbraukšanu, kā arī aktīvu, veselīgu dzīvesveidu, ik gadu realizē Igo Japiņa sporta aģentūra.

Uz augšu