Latvijas sieviešu basketbola izlase zaudē Spānijai

Kristīne Kārkliņa

FOTO: LETA

Latvijas sieviešu basketbola valstsvienība savā priekšpēdējā pārbaudes spēlē pirms 2013.gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīra ceturtdien zaudēja Spānijai.

Pārbaudes turnīra Lietuvā ietvaros Latvijas vienība piedzīvoja zaudējumu saspringtā cīņā ar rezultātu 63:68 (19:21, 13:15, 21:17, 10:15).

Rezultatīvākā spēlētāja Latvijas izlasē ar 22 punktiem bija Aija Putniņa, 11 punktus iekrāja Ieva Krastiņa, bet Anete Šteinberga tika pie desmit punktiem.

Putniņa un Šteinberga cīņas gaitā iekrāja arī pa septiņām atlēkušajām bumbām.

Viena no ierasti Eiropas spēcīgākajām komandām Spānija pērn piedzīvoja lielu neveiksmi kontinenta čempionātā, nespējot pat iekļūt ceturtdaļfinālā. Tāpēc šogad tai nāksies spēlēt kvalifikācijas sacensībās.

Pārbaudes turnīra pirmajos mačos trešdien Latvija ar 62:64 piekāpās Lietuvai, bet Spānija ar 80:71 arī sīvā cīņā uzveica Zviedriju.

Ar Zviedrijas izlasi Latvija sacentīsies piektdien, bet jau nākamajā otrdienā uzsāks kvalifikācijas sacensības.

Latvijas valstsvienības galvenais treneris Aigars Nerips uz Kauņu aizvedis 14 basketbolistes. Mājās palikusi Zane Tamane, Zane Jākobsone un Aija Brumermane. Pirmo reizi šogad uz pārbaudes spēlēm devusies saspēles vadītāja Baiba Eglīte.

Tamane, kuras iekļaušanās izlasē iepriekš savainojuma dēļ tika apšaubīta, turpina trenēties pēc individuāla plāna. Tas pats attiecas arī uz Jākobsoni, kuru no treniņu ritma izsitušas nelielas veselības problēmas. Savukārt Brumermanes savainojums izrādījies visnopietnākais - viņai patlaban darba kartībā ir rehabilitācijas procedūras, tāpēc basketbolistes atgriešanās sastāvā nav gaidāma līdz pat kvalifikācijas turnīra sākumam.

Jau iepriekš traumas dēļ izlasei atteica Elīna Babkina.

Šīs vasaras pārbaudes spēļu ciklu Latvijas izlase sāka Lietuvas pilsētā Panevēžā, kad zaudēja Baltkrievijas izlasei (56:58; pēc vēl desmit papildus nospēlētajām minūtēm 69:74) un uzvarēja Lietuvas komandu (77:74), bet nedēļu vēlāk vienīgajā pārbaudes mačā savā laukumā ar 74:79 tika zaudēts Lietuvai.

Pēc tam Ungārijas pilsētā Šopronā Latvijas vienība tikās ar Slovākiju un Ungāriju, piedzīvojot divas neveiksmes attiecīgi ar 62:68 un 56:59.

No 12.jūnija līdz 11.jūlijam Latvijas komanda ar Itālijas, Grieķijas, Somijas un Luksemburgas izlasēm cīnīsies par divām ceļazīmēm uz 2013.gada Eiropas čempionāta finālturnīru, kas notiks Francijā.

Finālturnīrā, kurā startēs 16 komandas, automātiski iekļuvušas Krievijas, Turcijas, Čehijas, Horvātijas un Lielbritānijas izlases, kā arī Francija, kas ir sacensību mājiniece.

25 atlikušās komandas sadalītas piecās grupās pa piecām vienībām katrā. Finālturnīrā iekļūs katras grupas pirmo divu vietu ieguvējas.

Finālturnīrs 2013.gada jūnijā notiks Francijā.

Latvijas sieviešu basketbola izlases sastāvs pārbaudes spēlēm Lietuvā: Kristīne Kārkliņa («Cadi La Seu», Spānija), Anda Eibele, Santa Dreimane, Agnija Reke, Anete Horelika (visas «Cēsis»), Kristīne Vītola, Anete Šteinberga, Baiba Eglīte (visas - Teksasas universitāte, ASV), Ieva Krastiņa, Līga Šurkusa (abas - «TTT Rīga»), Liene Priede (Misūri universitāte, ASV), Sabīne Niedola («Caja Rural Tintos de Toro», Spānija), Aija Putniņa (Kauņas «Viči-Aištes», Lietuva), Liene Jansone («Pays d'Aix», Francija).

Uz augšu