Blaters pieprasa atbildes par Ziemeļkorejas futbola izlases likteni

Starptautiskās Futbola federāciju asociācijas (FIFA) prezidents Zeps Blaters

FOTO: AFP/LETA

Starptautiskās Futbola federāciju asociācijas (FIFA) prezidents Zeps Blaters pieprasījis paskaidrojumus no Ziemeļkorejas pēc izskanējušajām runām par nežēlīgo izturēšanos pret valsts izlases futbolistiem.

FIFA šonedēļ sākusi izmeklēšanu un nosūtījusi vēstuli Ziemeļkorejas futbola vadībai. Pierādījumus FIFA sniedzis kādreizējais autobūves kompānijas "Hyundai" vadītājs un pašreizējais Dienvidkorejas Futbola asociācijas prezidents Mondžuns Čuns.

Kā ziņots, mēneša sākumā izskanēja informācija, ka Ziemeļkorejas futbola izlases spēlētāji pēc tās neveiksmīgās dalības Pasaules kausa izcīņas finālturnīrā publiski kaunināti, bet galvenais treneris Kims Čonhuns nosūtīts uz koncentrācijas nometni.

"Esam nosūtījuši vēstuli Ziemeļkorejas futbola federācijai, pieprasot paskaidrojumus par jaunā prezidenta vēlēšanām un medijos izskanējušo informāciju par trenera un spēlētāju likteņiem," izteicās Blaters, uzsverot, ka šis ir tikai pirmais solis, tomēr izmeklēšana nebūs viegla.

Šovasar notikušajā Pasaules kausa finālturnīrā Ziemeļkorejas izlase piedzīvoja trīs zaudējumus - pret Brazīliju (1:2), Portugāli (0:7) un Kotdivuāru (0:3).

Tiek ziņots, ka pēc 1966.gada Pasaules kausa finālturnīra, kurā Ziemeļkorejas izlase sensacionāli nokļuva līdz ceturtdaļfinālam, uz nometnēm nosūtīja visus futbolistus, izņemot vienu uzbrucēju. Daudzi no viņiem nometnēs mira.

Uz augšu