Vācijas futbolisti sagrauj Argentīnu PK 1/4 finālā (153)

Pārliecinošu uzvaru Pasaules kausa (PK) izcīņas ceturtdaļfinālā sestdien svinēja Vācijas futbola valstsvienība, kas ar 4:0 (1:0) apspēlēja Djego Maradonas vadīto Argentīnas izlasi. Vācijai tā būs 12. reize pasaules čempionātos, kad tā spēlēs pusfinālā.

Uzvarētāju labā divus vārtus guva Miroslavs Kloze, bet pa vieniem Tomass Millers un Arne Frīdrihs.

Vācijas izlase maču uzsāka ļoti veiksmīgi, jo jau trešajā minūtē pussargs Millers pēc Bastiana Švainštaigera izpildītā soda sitiena izrādījās veiklākais vārtu priekšā un ar galvu sita nekļūdīgi.

Tie Milleram bija jau ceturtie vārti Pasaules kausa izcīņas finālturnīrā, bet Vācijas izlasei jubilejas, 200.vārti finālturnīru vēsturē.

Puslaika turpinājumā abas komandas spēlēja ātrā tempā, aktīvi, bija vērojams tipisks uzbrukuma futbols futbolistu izpildījumā. Argentīnas izlase centās gūt atbildes vārtus, kas pavēra labas iespējas pretuzbrukumiem Vācijai.

Tomēr visi Vācijas izlases sitieni lidoja garām pretinieku vārtiem.

Tikmēr Argentīnas izlase centās pretinieku aizsardzību "saraustīt" ar īsām piespēlēm un vienreiz bumba pat pabija Vācijas izlases vārtos, taču tie pamatoti netika ieskaitīti, jo tika fiksēta aizmugures situācija.

Kopumā Vācijas izlases iegūtais pārsvars rezultātā pirmajā puslaikā bija likumsakarīgs.

Otrā puslaika pirmajā pusē spēles gaita nemainījās, abas izlases aktīvi uzbruka, bumbu gan vairāk kontrolēja Argentīna, bet visi centieni tika apstādināti pie pretinieku soda laukuma, kuru aizsardzība darbojās nevainojami.

Mača 68.minūtē Vācija lieliski izmantoja arvien lielāko argentīniešu aktivitāti, aizmirstot par savu vārtu drošību, un pēc labas Millera un Lukaša Podoļska darbības, bumbu jau tukšos vārtos ieraidīja Kloze savā simtajā mačā Vācijas izlases rindās. Piedevām tie bija jau viņa 13. vārti finālturnīros.

Sešas minūtes vēlāk Vācijas izlase pielika punktu jebkādām šaubām par mača uzvarētāju, kad pēc Švainštaigera piespēles aizsargs Frīdrihs guva savus pirmos vārtus Vācijas izlases labā.

Turpinājumā Kloze guva savus ceturtos vārtus šajā finālturnīrā, bet 14. visu turnīru vēsturē.

Vācija - Argentīna 4:0 (1:0)

Vārtu guvēji: Tomass Millers 3', Miroslavs Kloze 68', 89', Arne Frīdrihs 74'

Sestdien notiks vēl viena Pasaules kausa izcīņas finālturnīrā ceturtdaļfināla spēle. Plkst. 21.30 Johannesburgā laukumā dosies Spānijas un Paragvajas valstsvienības un tieši šī dueļa uzvarētāja būs Vācijas izlases pretiniece pusfinālā trešdien.

Kā ziņots, pirmās divas ceturtdaļfināla spēles notika piektdien. Pirmajā no tām Nīderlandes izlase ar 2:1 pieveica pieckārtējo pasaules čempionvienību Brazīliju, bet pēc tam Urugvaja dramatiskā mačā ar 4:2 pēcspēles 11 metru sitienu sērijā pieveica Ganas izlasi. Pusfināla mačs starp Nīderlandi un Urugvaju notiks otrdien.

Vācijas izlases sastāvs: Manuels Neuers, Arne Frīdrihs, Pērs Mertezakers, Filips Lāms, Žeroms Boatengs (Marsels Jansens 72.min.), Sami Kedira (Tonijs Kross 78.min.), Bastians Švainštaigers, Mesuts Ezils, Tomass Millers (Pjotrs Trohovskis 84.min.), Lukašs Podoļskis, Miroslavs Kloze.

Argentīnas izlases sastāvs: Serhio Romero, Nikolass Otamendi (Havjers Pastore 70.min.), Martins Demišelis, Maksi Rodrigess, Nikolass Burdiso, Gabriels Haince, Havjers Maskerano, Anhels di Marija (Serhio Aguero 75.min.), Lionels Mesi, Gonsalo Igvains, Karloss Tevess.