Nīderlandes futbola izlase pieveic Japānu, sperot platu soli pretī astotdaļfinālam (1)

Pasaules kausa izcīņas futbolā E apakšgrupas otrās kārtas pirmajā spēlē sestdien Nīderlandes izlase ar minimālu rezultātu 1:0 (0:0) pieveica Japānas valstsvienību, sperot lielu soli pretī iekļūšanai turnīra astotdaļfinālā.

Vienīgos vārtus mača 52.minūtē guva Nīderlandes izlases pussargs Veslijs Snaijders.

Pirmais puslaiks aizritēja ļoti vienmuļā cīņā, jo abas komandas spēlēja piesardzīgi un reti uzbruka pretinieku vārtiem. Futbolisti savā starpā pārsvarā saspēlējās laukuma centrā, līdz ar to bīstamu uzbrukumu nebija, tāpēc pēc mača pirmajām 45 minūtēm rezultāts bija likumsakarīgs - 0:0.

Otro puslaiku Nīderlandes izlase uzsāka ļoti aktīvi un izveidoja vairākums labus uzbrukumus pretinieku soda laukuma tuvumā, līdz mača 52.minūtē tika atklāts šīs spēles rezultāts, kad pēc Snaijdera sitiena neveiksmīgi nospēlēja Japānas vārtsargs Eidzi Kavašima, kurš par daudz aizlēca uz labo malu un nespēja atvairīt šo sitienu.

Pēc zaudētajiem vārtiem Japānas izlase mazliet palielināja spiedienu uz pretinieku vārtiem un centās izlīdzināt rezultātu, tomēr Nīderlandes aizsardzība darbojās nevainojami un reālu briesmu Nīderlandes vārtiem nebija.

Turpinājumā abas komandas apmainījās ar vairākiem uzbrukumiem, tomēr nedaudz bīstamāki tie bija Nīderlandei, jo divas labas iespējas neizmantoja laukumā uz maiņu nākušais Ibrahims Afelajs.

Japānas izlasei reālāka iespēja izlīdzināt rezultātu bija jau mača kompensācijas laikā, taču Šinji Okazaki spēcīgo sitienu atvairīja Nīderlandes vārtsargs Mārtens Štekelenburgs.

Nīderlandes izlase galvenā trenera Berta van Marvijka vadībā tagad nav zaudējusi jau 21 spēlē pēc kārtas.

Otrajā E grupas otrās kārtas spēlē sestdien plkst.21.30 pēc Latvijas laika Kamerūnas izlase tiksies ar Dāniju.

Kā ziņots, šīs grupas pirmās kārtas mačos Nīderlande ar 2:0 uzvarēja Dāniju, bet Japāna ar 1:0 pieveica Kamerūnu.

E grupas kopvērtējumā Nīderlandei ir seši punkti divos mačos, Japānas izlase izcīnījusi trīs punktus divās spēlēs, bet Kamerūnai un Dānijai punktu pagaidām nav.

Pēdējā spēļu kārta E apakšgrupā tiks aizvadīta 24.jūnijā, kad Dānijas futbolisti spēkosies ar Japānu, bet Nīderlande tiksies Kamerūnu.

Pasaules kausa izcīņas astotdaļfinālā iekļūs grupas divas labākās komandas.

Nīderlandes izlases sastāvs: Mārtens Štekelenburgs, Gregorijs van der Vīls, Džons Heitinga, Joriss Matijsens, Džovanni van Bronkhorsts, Naidžels de Jongs, Marks van Bomels, Veslijs Snaijders (Ibrahims Afelajs, 83.min.), Rafaels van der Vārts (Eljero Elia, 72.min.), Robins van Pērsijs (Klāss Jans Huntelārs, 88.min.), Dirks Kujts.

Japānas izlases sastāvs: Eidzi Kavašima, Juto Nagatomo, Judzi Nakazava, Makuss Tulio Tanaka, Juiči Komano, Juki Abe, Makoto Hasebe (Šinji Okazaki, 77.min.), Daisuke Matsui (Šunsuke Nakamura, 64.min.), Jasuhito Endo, Keisuke Honda, Jošito Okubo (Keidzi Tamada, 77.min.).