Rīgas VEF smagā cīņā sasniedz BBL «final four» (3)

Latvijas čempionvienība Rīgas VEF Baltijas Basketbola līgas (BBL) ceturtdaļfināla izšķirošajā, trešajā spēlē ar rezultātu 84:78 (13:22, 18:14, 26:23, 27:19) smagā cīņā pieveica latvieša Armanda Šķēles pārstāvēto Igaunijas čempionvienību Tallinas «Kalev/Cramo».

Līdz ar to sērijā līdz divām uzvarām rīdzinieki triumfēja ar rezultātu 2-1.

Rezultatīvākais uzvarētājiem ar 22 gūtajiem punktiem bija Kristaps Janičenoks, ar 18 punktiem izcēlās Sandis Valters, bet 16 punktus guva Antans Kavaļausks.

Savukārt «Kalev/Cramo» basketbolistiem ar 16 punktiem palīdzēja Gregors Arbets.

Tikmēr Šķēle 23 spēlēto minūšu laikā izcēlās ar 12 punktiem un trim atlēkušajām bumbām.

Kaut spēles pirmo punktu ar soda metienu guva Gatis Jahovičs, turpinājumā pirmajā ceturtdaļā laukumā dominēja viesi, kas ātri vien panāca 10:2 un vēlāk arī 14:4 savā labā. Savukārt pēc pirmās ceturtdaļas «Kalev/Cramo» bija vadībā ar 22:13.

Tomēr otrajā desmitminūtē jau cīņas gaita mainījās. Pirmos punktus Igaunijas klubs spēja gūt tikai sestajā minūtē, kad VEF bija pietuvojies līdz 21:22. Turpinājumā komandas spēlēja mainīgām sekmēm - «Kalev/Cramo» panāca 30:24, VEF pietuvojās līdz 29:30, bet pēc puslaika Tallinas klubs atkal bija priekšā ar 36:31.

Arī lielāko daļu otrā puslaika cīņas gaitu kontrolēja «Kalev/Cramo» komanda, kas tā sākumā ieguva astoņu punktu pārsvaru - 41:33. Trešās ceturtdaļas vidū Kristaps Janičenoks ar tālmetienu panāca izlīdzinājumu 45:45, bet vēlāk rezultāts bija arī 50:50 un 52:52, tomēr vadību mājinieki neieguva ne uz brīdi un pirms pēdējām desmit minūtēm atradās zaudētājos ar 57:59.

Ceturtajā ceturtdaļā VEF tomēr lēnām pārņēma iniciatīvu. Jau pašā sākumā Sandis Valters izvirzīja mājiniekus vadībā ar 62:59, bet nopietnāku pārsvaru VEF ieguva ceturtdaļas vidū, kad panāca 73:67 un 76:69. «Kalev/Cramo» vēl pietuvojās līdz 73:76, bet mājinieki vairs vadību un iniciatīvu neatdeva.

Dueļa pirmajā mačā VEF ceturtdien Saldū izcīnīja uzvaru ar rezultātu 64:56, bet otrajā cīņā ar 76:79 dramatiski piekāpās pagarinājumā.

Vēl viena Latvijas komanda «Ventspils» ceturtdaļfināla pirmajā spēlē ar 79:99 izbraukumā samērā pārliecinoši zaudēja Lietuvas klubam Viļņas «Lietuvos rytas».

Pusfinālā savā starpā tiksies tieši šo pāru spēcīgākās komandas.