Rīgas "Dinamo" saņem balvu "Visaktīvākais līdzjutējs"

2009. gada 15. maijā Maskavas teātrī „Jaunā opera” notika svinīgais Kontinentālās hokeja līgas (KHL) pirmās sezonas noslēguma pasākums, kurā tika pasniegtas balvas 23 nominācijās. Rīgas Dinamo saņēma balvu „Visaktīvākais līdzjutējs” par pārdomātāko un veiksmīgāko darbu ar līdzjutējiem.

KHL pirmās sezonas noslēguma pasākums pagāja nepiespiestā atmosfērā ar svētku koncertu, kā arī sezonas individuālo un komandas balvu pasniegšanu.

Šajā pasākumā piedalījās visu KHL klubu pārstāvji, pazīstami valsts un sabiedriskie darbinieki, leģendāri hokejisti, populāri estrādes mākslinieki no visām KHL dalībvalstīm, kā arī ievērojami Krievijas un ārvalstu uzņēmēji. No Rīgas Dinamo kluba šajā pasākumā piedalīsjās kluba vadības pārstāvji, un tajā uzstājās arī Latvijas dziedātājs Intars Busulis, kurš tieši šajā laikā piedalījās Maskavā notiekošajā Eirovīzijas dziesmu konkursā. A/S Dinamo Rīga akcionārs un Padomes priekšsēdētāja vietnieks Juris Savickis saņemot balvu pateicības runā uzsvēra, ka Rīgas Dinamo arī turpmāk ļoti aktīvi strādās ar līdzjutējiem, lai arī pēc KHL otrās sezonas noslēguma šī balva ceļotu uz Latvijas galvaspilsētu.

Tāpat viņš atzīmēja arī Rīgas Dinamo līdzjutēju lielo nozīmi komandas panākumu sasniegšanā, jo pie tāda atbalsta vienkārši nav iespējams slikti spēlēt un necīnīties laukumā par katru ledus centimetru. A/S Dinamo Rīga padomes priekšsēdētāja vietnieks pateicās līdzjutējiem par milzīgo atbalstu komandai aizvadītajā sezonā un izteica cerību, ka arī nākamajā sezonā Rīgas Dinamo hokejisti jutīs mājas sienu atbalstu.

KHL 2008/2009. gada sezonas laureāti

1. Kausu par uzvaru Krievijas čempionātā saņēma Kazaņas Ak Bars.

2. KHL regulārā čempionāta uzvarētāju kausu saņēma Ufas Salavat Julajev.

3. Vsevoloda Bobrova balvu rezultatīvākajai komandai saņēma Kazaņas Ak Bars, kas sezonas aizvadītajās 77 spēlēs guva 247 vārtus.

4. Balvu „Zelta ķivere”- sešiem labākajiem sezonas spēlētājiem, kuri izveidoja simbolisko visu zvaigžņu izlasi saņēma vārtsargs Georgijs Gelašvili (Jaroslavļas Lokomotiv), aizsargi Iļja Ņikuļins (Kazaņas Ak Bars) un Kevins Dalmans (Astanas Baris), uzbrucēji Aleksejs Morozovs, Danis Zaripovs (abi Kazaņas Ak Bars) un Aleksejs Terešenko (Salavat Julajev).

5. Regulārā čempionāta vērtīgākā spēlētāja balvu „Zelta hokeja nūja” saņēma uzbrucējs Danis Zaripovs (Kazaņas Ak Bars), kurš apsteidz Georgiju Gelašvili (Lokomotiv), Kevinu Dalmanu (Baris), Aleksandru Jerjomenko (Salavat Julajev), Vasiliju Košečkinu (Lada), Janu Mareku (Metallurg Mg.), Sergeju Mozjakinu (Atlant), Alekseju Morozovu (Ak Bars), Iļju Ņikuļinu (Ak Bars), Alekseju Terešenko (Salavat Julajev) un Alekseju Jašinu (Lokomotiv).

6. Balvu play-off meistars – vērtīgākajam Gagarina kausa izcīņas spēlētājam saņēma uzbrucējs Aleksejs Morozovs (Ak Bars), kurš apsteidza Jozefu Vasičeku, Georgiju Gelašvili, Alekseju Jašinu (visi Lokomotiv), Mattiasu Veinhandlu (Maskavas Dinamo), Danisu Zaripovu, Iļju Ņikuļinu, Andreju Pervišinu, Oļegu Petrovu (visi Ak Bars).

7. Rezultatīvākā spēlētāja balvu saņēma Sergejs Mozjakins (Mitišču Atlant), kurš sakrāja 76 punktus (34 vārti + 42 rezultatīvas piespēles).

8. Rezultatīvākā aizsarga balvu saņēma Kevins Dallmans (Astanas Baris), kurš nopelnīja 58 punktus (28 vārti + 30 rezultatīvas piespēles), apsteidzot Peteru Pohradski (Torpedo) 38 punkti un Vitāliju Atjušovu (Metallurg Mg.) 35 punkti.

9. Labākā vārtu guvēja balvu saņēma Jans Mareks (Magņitogorskas Metallurg), kurš guva 35 vārtus 53 spēlēs, apsteidzot Pavelu Brendlu (Torpedo) 35 vārti un Danisu Zaripovu (Ak Bars) 34 vārti.

10. Labākā vārtsarga balvu saņēma Georgijs Gelašvili (Jaroslavļas Lokomotiv), kurš treneru balsojumā apsteidza Aleksandru Jerjomenko (Salavat Julajev), Reju Emerī (Atlant), Robertu Ešu (SKA) un Vasiliju Košečkinu (Lada).

11. Aleksandra Čerepanova vārdā nosaukto balvu labākajam jaunajam spēlētājam saņēma vārtsargs Iļja Proskurjakovs (Magņitogorskas Metallurg), kurš treneru balsojumā apsteidza Vladimiru Tarasenko (Sibirj), Staņislavu Gaļimovu (Ak Bars), Andreju Koņevu (Traktor), Aleksandru Vasiļjevu (Vitjaz), Valēriju Vasiļjevu (Lada), Maksimu Kicinu (Metallurg Nk.), Antonu Gļinkinu (Traktor), Romānu Ļjudučinu (Spartak) un Andreju Koļesņikovu (Vitjaz).

12. Labākā trenera balvu saņēma Zinetula Biljaletdinovs (Kazaņas Ak Bars), kurš apsteidza Kari Heikkilu (Lokomotiv), Vladimiru Vuiteku (Maskavas Dinamo) un Milošu Ržigu (Spartak).

13. Valentīna Siča balvu labākajam hokeja kluba vadītājam saņēma Jaroslavļas Lokomotiv prezidents Jurijs Jakovļevs.

14. Par 2008/2009. gada KHL sezonas labāko tiesnesi tika nosaukts Vjačeslavs Bulanovs, kurš saņēma Andreja Starovoitova vārdā nosaukto balvu, apsteidzot savus amata brāļus Alekseju Gorski, Anatoliju Zaharovu, Rafaelu Kadirovu, Sergeju Kulakovu, Alekseju Ravodinu un Konstantīnu Oļeņinu.

15. Balvu par uzticību hokejam, kas pienākas hokejistam – veterānam, kurš devis vislielāko ieguldījumu savas komandas panākumos saņēma uzbrucējs Oļegs Petrovs (Kazaņas Ak Bars), KHL treneru balsojumā apsteidzot Vladimiru Antipinu (Amur), Viktoru Gordijuku (SKA), Igoru Koroļovu (Atlant) un Aleksandru Koreškovu (Baris).

16. Balvu „Dzelzs vīrs”, kas pienākas spēlētājam, kurš piedalījies visvairāk čempionātā spēlēs pēdējās 3 sezonās saņēma uzbrucējs Danis Zaripovs (Kazaņas Ak Bars) 213 spēles, apsteidzot aizsargu Alekseju Vasiļjevu 208 spēles un uzbrucēju Ivanu Tkačenko 206 spēles (abi Lokomotiv).

17. Balvu „Džentelmeņi uz ledus” saņēma uzbrucējs Sergejs Mozjakins (Atlant) – 56 spēlēs, 76 punkti, 14 soda minūtes, lietderības koeficents +34 un aizsargs Andrejs Pervišins (Kazaņas Ak Bars) – 54 spēlēs, 27 punkti, 28 soda minūtes, lietderības koeficents +27.

18. Balvu labākais uzbrucēju trijnieks saņēma Kazaņas Ak Bars triecienmaiņa Danis Zaripovs – Tonijs Mortensons – Aleksejs Morozovs, kas kopā spēlējot guva 55 vārtus, apsteidzot Magņitogorskas Metallurg čehu maiņu Mareks – Rolineks – Kudrna 44 vārti un Mitišču Atlant trio Koroļuks – Pirnes – Mozjakins 43 vārti.

19. Savdabīgāko balvu „Sekunde” par pašu ātrāko un vēlāko vārtu guvumu saņēma Aleksejs Kaļužnijs (Maskavas Dinamo), kurš guva vārtus spēles 8. sekundē un Igors Jemeļejevs (Ņeftehimik), kurš izslēgšanas spēles pagarinājumā guva vārtus 68:43 minūtē.

20. Dmitrija Rižkova vārdā nosauktās balvas labākajiem rakstošajiem žurnālistiem saņēma – Andrejs Kuzņecovs (Sport-express), Vjačeslavs Fedorenko (Pressball, Baltkrievija) un Tatjana Černova (Спорт День за Днем).

21. Nikolaja Ozerova vārdā nosauktās balvas labākajiem TV žurnālistiem saņēma telekanāla Sport žurnālisti Grigorijs Tvaltladze, Aleksandrs Kuzmaks un Natālija Klark.

22. Piemiņas balvas labākajām reģionālajām telekompānijām saņēma „Новый век” (Kazaņa), „НТМ” (Jaroslavļa) un TV100 (Sanktpēterburga). Ar goda rakstiem apbalvotas telekompānijas „Губерния” (Habarovska), Omskas teleradiokompānija, БСТ (Ufa), ОТС (Čeļabinska), ТВ-ИН (Magņitogorska), LTV7 (Rīga, Latvija), БелгосТВ (Minska, Baltkrievija), TK Astana (Kazahstāna), Логос-ТВ (Maskava), Piektais kanāls (Sanktpēterburga) un telekanālu Sport (Maskava).

23. Balvu „Visaktīvākais līdzjutējs” par vispārdomātāko un veiksmīgāko darbu ar līdzjutējiem saņēma Rīgas Dinamo.

Uz augšu