Superzvaigznes slava nedēļas laikā

Kad visas zvaigznes ir nostājušās tavā virzienā, brīdis ir jāizmanto. To lieliski pratis Džeremijs Lins (Jeremy Lin), Ņujorkas «Knicks» Taivānas izcelsmes amerikāņu basketbolists, kļūstot par jauno Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) sensāciju. Pasaulē spēcīgākajā līgā viņš ļoti īsā laikā atstājis neizdzēšamas pēdas un, visticamāk, vēl atstās daudz tādu. Ielauzies NBA, durvis atdarot ar kāju.

Vēl pirms mēneša Linu zināja tikai uzticīgākie basketbola cienītāji, turpretī tagad tādu ir miljoniem visā pasaulē. Šis ir klasisks veiksmes stāsts par cilvēku no «nekurienes». Nav gluži tā, ka viņš būtu nokritis no debesīm, jo basketbola aprindās figurē jau labu laiku, taču strauju popularitāti piedzīvoja tieši pēdējo nedēļu laikā, to panākot ar savu veikumu laukumā.

Iedvesmo miljonus

Ņujorkā, Taivānā, lielā daļā Āzijas un cituviet ir ekstāzē par šā «dimanta» krāšņo uznācienu. Lins iedvesmojis savu etnisko dzimteni, kur jaunieši nopietni pievērsušies basketbolam; pateicoties tieši viņam, pieprasījums pēc groza bumbas inventāra audzis milzu ātrumā. ASV visapdzīvotākajā pilsētā viens no pirktākajiem produktiem ir krekliņš ar Lina uzvārdu starp lāpstiņām. Pieprasījums pēc tiem sasniedzis nebijušus apmērus, radot deficītu, jo pieprasījums ir krietni lielāks nekā piedāvājums - «Linomānija».

Līdzšinējās karjeras spilgtāko brīdi viņš piedzīvoja 10. februārī, kad «Madison Square Garden» «Knicks» tikās ar Losandželosas «Lakers». Pirms gaidāmās spēles kāds no žurnālistiem jautāja Kobem Braientam, ko viņš domā par Lina sniegumu. Viens no šā brīža labākajiem pasaules basketbolistiem atbildēja, ka Lina gaitām nav sekojis, bet par šo puisi esot dzirdējis. Tajā pašā vakarā Lins par sevi «pastāstīja» miljoniem, tajā skaitā Braientam, gūstot 38 punktus, turklāt kaldinot Ņujorkas vienības panākumu. «Knicks» spēļu mājvietā saspēles vadītājs sarīkoja neaizmirstamu šovu, vienā vakarā iegūstot superzvaigznes slavu.

Kopš Lina uznākšanas uz lielās skatuves «Knicks» spēļu televīzijas skatījumu statistika pieaugusi par 70%, mājaslapas apmeklējums audzis par 550%, bet viņa tvitera kontam nedēļas laikā pievienojās vairāk nekā 100 000 sekotāju. Šie procenti mērāmi daudzos miljonos. Taivānā Linam lūgts kļūt par valsts goda pilsoni, izveidotas animācijas filmas, galveno lomu piešķirot Linam. Jaunā basketbola superzvaigzne ir vienas no pasaulē prestižākajām universitātēm - Hārvardas slavenākais absolvents. Viņa fanu pulciņam pievienojies pat ASV prezidents Baraks Obama.

Ņujorkas «Knicks» vadība par Linu ir stāvā sajūsmā, jo kluba kasē ieplūst necerēti daudz naudas - veiksmīgs mārketinga produkts. Līdz ar Džeremija lielisko individuālo statistiku «Knicks» izcīnījusi uzvaru astoņās no deviņām spēlēm, kas nešaubīgi ir teicams rādītājs. Viņam turpina uzticēties, viņš sevi attaisno par visiem 100%. Kļuvis par komandas līderi, uzņemoties izšķirt cīņas likteni, kad tas nepieciešams visvairāk.

Labo NBA rekordu

Vēl kāds vēsturisks fakts - Lins pirmajās piecās spēlēs, kurās laukumā devās sākumsastāvā, guva 136 punktus, kļūstot par pirmo spēlētāju līgas vēsturē, kam tas izdevies. Pēcāk viņš saņēma Austrumu konferences nedēļas labākā spēlētāja balvu. Sākotnēji Lins netika iekļauts debitantu Visu Zvaigžņu spēlē, jo savu labāko sniegumu sāka rādīt, kad sastāvi jau bija paziņoti. Lai arī NBA komisārs Deivids Sterns ilgi taisnojās, ka speciālu ielūgumu Lins nesaņems, viņš tomēr Zvaigžņu parādē piedalīsies.

Ļoti iespējams, ka Lina vārds plašāk nebūtu izskanējis, ja ierindā būtu divi «Knicks» līderi Karmelo Entonijs un Amare Stademaiers, kuri dažādu iemeslu dēļ kādu laiku palika laukuma malā. Viņu prombūtni ārkārtīgi sekmīgi izmantoja Lins, saceļot pamatīgu sensācijas vilni, kas veļas vēl aizvien.

Augumā nebūt ne raženā (191 cm) Lina stiprās puses ir pārliecība, spēles izpratne, lasīšana un adekvāta situāciju izvērtēšana. Viņš nav apveltīts ar izcilu metienu, fiziskajiem dotumiem un basketbolistiem raksturīgām plastiskām kustībām, tādējādi apgrūtinot sedzēju darbu, jo grūti paredzēt viņa katru nākamo soli, darbību.

NBA Lins debitēja 2010. gadā, pārstāvot Andra Biedriņa Goldensteitas «Warriors» vienību, kurā aizvadīja 29 spēles, vidēji mačā gūstot 2,6 punktus, un atdeva 1,4 rezultatīvas piespēles. «Warriors» Linā potenciālu nesaredzēja, aizmainot uz Hjūstonas «Rockets». Teksasas štata komandā viņš ilgi neuzturējās, pēcāk savus spēkus izmēģinot arī D attīstības līgā, līdz nokļuva Ņujorkā, kur sita viņa zvaigžņu stunda.

Šosezon Lins piedalījies 21 spēlē, no kurām sākumsastāvā devies 11 mačos. Vidēji spēlē viņš guvis 14,4 punktus, veicis 5,8 rezultatīvas piespēles partneriem un savācis 2,8 atlēkušās bumbas zem groziem.

«Linomānija» turpinās!

Uz augšu