Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Zemgales basketbolisti aicina uz tīru spēli

Latvijas Basketbola līgas (LBL) antidopinga kampaņas “Par tīru spēli!” ietvaros šodien basketbola kluba “Zemgale” spēlētāji Ainis Lagzdiņš un Matīss Rozītis viesojās Jelgavas 4.vidusskolā, lai tiktos ar 12.klašu skolēniem.

Pasākumā piedalījās arī Sporta medicīnas valsts aģentūras Antidopinga nodaļas speciālists Gatis Berķis un LBL direktors Jānis Janševics, kurš, atklājot pasākumu, izstāstīja auditorijai par antidopinga gadu Latvijas Basketbola līgā.

Basketbolisti Ainis un Matīss jauniešiem stāstīja par savas karjeras attīstību īpaši uzteicot savu trenerus. Interesanta diskusija izvērtās starp spēlētājiem un Antidopinga komitejas pārstāvi G.Berķi- basketbolisti atzina, ka viņiem pagaidām nav pietiekamas informācijas par visām profesionālajā sporta aizliegtajām vielām.

Skolēni ar īpašu lepnumu atgādināja, ka Jelgavas 4.vidusskolā ir mācījušies Latvijas basketbola izlases spēlētāji Kaspars Kambala un Edgars Šneps. Tāpat jaunieši esot aktīvi basketbola kluba “Zemgale” atbalstītāji, cenšoties apmeklēt pēc iespējas katru mājas spēli.

Nodarbības noslēgumā 12.klases skolēni izrādīja lielu interesi par izglītojošajiem izdales materiāliem, kuros skaidroti dopinga medicīniskie, sportiskie un tiesiskie aspekti.

Kampaņu “Par tīru spēli!” rīko Latvijas Basketbola savienība sadarbībā ar Sporta medicīnas valsts aģentūras Antidopinga nodaļu un ANO Izglītības, zinātnes un kultūras organizācijas UNESCO Latvijas Nacionālo komisiju. Kampaņas ietvaros tiek realizēti skolu apmeklējumi, notiks papildu dopinga kontroles, kā arī izglītojoša konference klubu pārstāvjiem un skolu programma.

Skolu apmeklējumos LBL klubu basketbolisti vada atraktīvas nodarbības dažādās Latvijas skolās, savukārt Antidopinga nodaļas pārstāvji skolēnus informē par dopinga lietošanas medicīniskajiem un tiesiskajiem aspektiem. Paralēli tam UNESCO Latvijas Asociēto skolu projekta dalībskolās un izglītības iestādēs viena mācību pusgada laikā audzēkņu komandas izstrādās pasākumu plānu, kuros paredzēts diskutēt par dopinga bīstamību un veicināt godīgas un tīras spēles izpratni. LBL spēļu norises vietās tiek izvietoti informatīvie stendi un pieejami Antidopinga nodaļas informatīvie materiāli.

Uz augšu
Back