Šajā nedēļas nogalē pirmo reizi Olimpisko spēļu vēsturē starts tiks dots Pasaules Jaunatnes ziemas olimpiskajām spēlēm, kas no 13. līdz 22.janvārim risināsies Austrijas pilsētā Insbrukā. Latviju tajās pārstāvēs 16 jaunie sporta talanti vecumā no 15 līdz 18 gadiem.
Jau šonedēļ 16 Latvijas sportisti startēs Pasaules Jaunatnes ziemas olimpiskajās spēlēs
«Startēt Pasaules Jaunatnes pirmajās ziemas Olimpiskajās spēlēs ir liels gods ikvienam no komandas dalībniekiem, bet līdzdalība PIRMAJĀS spēlēs uzliek arī papildu pienākumus un atbildību visai delegācijai. Domāju, ka izredzes uz Latvijas komandas panākumiem Insbrukā būs ļoti atkarīgas no komandas gara un vienotības, pie kuras nostiprināšanas treneriem un delegācijas vadībai jāpiestrādā jo īpaši, tad arī rezultāti neizpaliks,» uzskata Latvijas Olimpiskās komitejas prezidents Aldons Vrubļevskis.
Pavisam sacensībās piedalīsies vairāk nekā 1000 sportisti no 65 pasaules valstīm, kas spēkiem mērosies 7 olimpiskajos ziemas sporta veidos, kas sadalās 15 sporta disciplīnās.
Latvija tiks pārstāvēta 7 sporta disciplīnās – ar divnieku ekipāžu bobslejā, vienu skeletonistu, pieciem kamaniņu braucējiem – diviem puišiem, vienu meiteni un vienu divnieku ekipāžu, kā arī ar trīs biatlonistiem – diviem puišiem un meiteni, bet distanču un kalnu slēpošanā uz starta līnijas stāsies viens puisis un viena meitene.
Latvija būs pārstāvēta arī hokeja sacensībās, lai gan komandu turnīrā starp piecām šīs spēles lielvalstu komandām Latvijas nav. Tomēr Latviju dažādu individuālo hokeja spēles elementu izpildes konkursā pārstāvēs Augusts Valdis Vasiļonoks, kurš šobrīd spēlē Austrijā, Zalcburgas «Red Bull» jauniešu komandā. Startam Insbrukā viņš kvalificējās Starptautiskās Hokeja federācijas rīkotajās atlases sacensībās.
Vēl pirms 2014.gada ziemas Olimpiskajām spēlēm Sočos savu Olimpisko debiju piedzīvos sporta veidi, kurus Starptautiskā Olimpiskā komiteja (SOK) pagājušajā gadā nolēma iekļaut Olimpisko sacensību programmā Sočos.
Interesanti, ka, pateicoties SOK lēmumam paplašināt Olimpisko sacensību klāstu, Latvijas kamaniņu braucēji Olimpisko riņķu zīmē pirmo reizi startēs kā vienota komanda, jo kamaniņu sportā startēs ne tikai individuāli sportisti, kam katram savā laikā notiek sacensības, bet būs vienota komanda līdz pat jaunatnes Olimpisko spēļu finišam.
Līdzās kamaniņu stafetei Insbrukā medaļas pirmo reizi izcīnīs arī Olimpiskie debitanti jauktajā stafetē biatlonā, komandu sacensībās daiļslidošanā, tramplīnlēkšanā meitenēm, slēpošanas sacensībās rampā puišiem un meitenēm, kā arī snovborda sacensībās slopstailā puišiem un meitenēm.
Līdztekus sporta sacensībām norisināsies arī īpaša Kultūras un izglītības programma, kuras mērķis ir veicināt olimpiskās vērtības, kā arī viedokļu un pieredzes apmaiņu starp dažādām kultūrām, padarot Jaunatnes ziemas olimpiskās spēles par unikālu sporta un kultūras festivālu.
LATVIJAS KOMANDA PASAULES JAUNATNES I ZIEMAS OLIMPISKAJĀS SPĒLĒS
Sīkāk par Latvijas jaunatnes olimpisko delegāciju http://www.latvijasolimpiade.lv/lv/?p=1064
Biatlons
- Gunita GAILE
Dzimšanas dati: 13.02.1994.
Dzīves vieta: Cēsis
Izglītības iestāde: Draudzīgā aicinājuma Cēsu Valsts ģimnāzija
Treneri: Ilze Cekule, Valdis Bērziņš
Disciplīna: 6 km sprints, 7.5 km iedzīšana, jauktā stafete, Distanču slēpošanas/Biatlona jauktā komandu stafete
- Jānis SLAVĒNS
Dzimšanas dati: 29.03.1995.
Dzīves vieta: Vecpiebalgas novads
Izglītības iestāde: Ammattiopisto Lappia, Muonio Ski College / Somija
Treneris: Aija Praulīte
Disciplīna: 7.5 km sprints, 10 km iedzīšana, jauktā stafete, Distanču slēpošanas/Biatlona jauktā komandu stafete
- Linards ZĒMELIS
Dzimšanas dati: 26.10.1995.
Dzīves vieta: Alūksne
Izglītības iestāde: Alūksnes novada vidusskola
Treneris: Sergejs Sverčkovs
Disciplīna: 7.5 km sprints, 10 km iedzīšana, jauktā stafete, Distanču slēpošanas/Biatlona jauktā komandu stafete
- Valdis BĒRZIŅŠ – treneris
Bobslejs
- Elvis KAMŠS
Dzimšanas dati: 25.05.1993.
Dzīves vieta: Gulbenes novads, Ozolkalns
Treneris: Olafs Kļaviņš, Voldemārs Mezītis
Izglītības iestāde: Gulbenes 2. Vidusskola
- Oskars ĶIBERMANIS
Dzimšanas dati: 04.04.1993.
Dzīves vieta: Burtnieku novads, Rencēni
Izglītības iestāde: Murjāņu sporta ģimnāzija
Treneris: Raitis Ravinskis, Andrejs Iecelnieks, Sandis Prūsis
- Olafs KĻAVIŅŠ – treneris
- Valdis OBULDERIS – treneris
Distanču slēpošana
- Zane EGLĪTE
Dzimšanas dati: 07.08.1994.
Dzīves vieta: Priekuļu novads, Liepa
Izglītības iestāde: Cēsu Valsts ģimnāzija
Treneris: Ilze Cekule, Inese Šķēle
Disciplīna: Sprints brīvajā stilā, 5 km klasiskais stils, Distanču slēpošanas/Biatlona jauktā komandu stafete
- Arnis PĒTERSONS
Dzimšanas dati: 29.03.1994.
Dzīves vieta: Amatas novads
Izglītības iestāde: Cēsu profesionālā vidusskola
Treneris: Inese Šķēle, Ilze Cekule
Disciplīna: Sprints brīvajā stilā, 10 km klasiskais stils, Distanču slēpošanas/Biatlona jauktā komandu stafete
- Ilze CEKULE – trenere
- Dainis VUŠKĀNS – treneris
Hokejs
- Augusts Valdis VASIĻONOKS
Dzimšanas dati: 27.01.1996.
Dzīves vieta: Zalcburga/ Austrija
Treneris: Gunārs Krastiņš, Jaroslav Horacek, Kent Nilsson, Toni Walch, Patric Wener, Gene Reilly, Garald Wimmer, Robert Millette, Robert Nilsson, Pierre Page, Reijo Rnotsalainen.
Disciplīna: Individuālo prasmju pārbaudījums
- Ģirts ŪDRIS – treneris
Kalnu slēpošana
- Agnese ĀBOLTIŅA
Dzimšanas dati: 07.02.1996.
Izglītības iestāde: Rīgas Angļu ģimnāzija
Dzīves vieta: Ķekavas novads, Rāmava
Treneris: Vita Ciesniece
Disciplīna: Slaloms, Milzu slaloms, Super G, Super kombinācijas, Jauktās komandu sacensības
- Miks Edgars ZVEJNIEKS
Dzimšanas dati: 08.03.1995.
Dzīves vieta: Rīga
Izglītības iestāde: Mārupes vidusskola
Treneris: Jana Zvejniece, Peters Prodingers
Disciplīna: Slaloms, Milzu slaloms, Super G, Super kombinācijas, Jauktās komandu sacensības
- Jana ZVEJNIECE – trenere
Kamaniņu sports
- Ulla ZIRNE
Dzimšanas dati: 06.08.1995.
Dzīves vieta: Sigulda
Izglītības iestāde: Siguldas Valsts ģimnāzija
Treneris: Ingrīda Amantova, Kaspars Dumpis
Disciplīna: Vieninieku ekipāža, Jauktā komandu stafete
- Riks Kristens ROZĪTIS
Dzimšanas dati: 04.07.1994.
Dzīves vieta: Sigulda
Izglītības iestāde: Murjāņu sporta ģimnāzija
Treneris: Ingrīda Amantova, Aivars Kalniņš, Kaspars Dumpis, Jānis Ozoliņš
Disciplīna: Vieninieku ekipāža, Jauktā komandu stafete
- Rihards LOZBERS
Dzimšanas dati: 03.11.1994.
Dzīves vieta: Sigulda
Izglītības iestāde: Siguldas Valsts ģimnāzija
Treneris: Ingrīda Amantova, Kaspars Dumpis
Disciplīna: Vieninieku ekipāža, Jauktā komandu stafete
- Kristens PUTINS
Dzimšanas dati: 11.01.1995
Dzīves vieta: Ropažu novads, Ropaži
Izglītības iestāde: Murjāņu sporta ģimnāzija
Treneris: Ingrīda Amantova, Aivars Kalniņš
Disciplīna: Divnieku ekipāža, Jauktā komandu stafete
- Imants MARCINKĒVIČS
Dzimšanas dati: 20.02.1994.
Dzīves vieta: Naukšēnu novads, Naukšēni
Izglītības iestāde: Murjāņu sporta ģimnāzija
Treneris: Ingrīda Amantova, Aivars Kalniņš
Disciplīna: Divnieku ekipāža, Jauktā komandu stafete
- Aivars KALNIŅŠ – treneris
- Ingrīda AMANTOVA – trenere
- Mārtiņš RUBENIS – treneris
Skeletons
- Dāvis DREIMANIS
Dzimšanas dati: 20.08.1995.
Dzīves vieta: Sigulda
Treneris: Mārtiņš Bite
- Mārtiņš BITE - treneris