Kartingista Mārtiņa Steinerta pirmā uzvara jaunā klasē (1)

Latvijas kartinga čempionāta 1.posmā, kurš notika 333 trasē, Steinerts RT komandas pārstāvis, četrpadsmitgadīgais Mārtiņš Steinerts Rotax Max Junior klasē izcīnīja savu šīs sezonas pirmo uzvaru, informēja Steinerts RT preses pārstāve Sanita Pelēķe.

Pirms dažiem gadiem skatītāji ar lielu interesi vēroja Mārtiņa Steinerta un viņa ilggadējā konkurenta Reiņa Nitiša spraigās cīņas mazākajās kartinga klasēs.

Tagad vēsture atkārtojās. Skatītāji atkal varēja vērot lielisko dueli, jo abi braucēji startēja kopā, tikai jaudīgākā klasē, lielākos ātrumos. Šosezon puiši cīņu savā starpā oficiāli atklāja LČ kartingā 1.posmā.

Rīta treniņos Mārtiņa kartings tika noregulēts sausai trasei. Taču kvalifikācijā trase kļuva mitra, kartings grūti vadāms, tāpēc tikai 3. laiks. Pirms pusfināla Steinerts RT komanda izdarīja secinājumus un veica dažas izmaiņas.

Pusfināla startā priekšā R.Nitišs, Mārtiņš Steinerts uzmanīgi sekoja, bez vajadzības nemēģinot apdzīt. Sagaidījis nelielu Nitiša kļūdu, Mārtiņš izvirzījās vadībā un noturēja pirmo pozīciju līdz pat finišam.

Tā kā Latvijas kartinga čempionāta 1.posmā kopā startēja gan Rotax Max Junior, gan Rotax Max klase, Mārtiņam starts finālā neizdevās tik labs, kā bija plānots. Abu klašu kartingiem startā bija dažādi ātrumi. Mārtiņš turpināja cīņu, kā bija iecerējis, un noturējās līdz galam. Mārtiņš Steinerts finišēja pirmais un kāpa uz pjedestāla augstākā pakāpiena.

Steinerts RT komanda šajā Latvijas kartinga čempionāta 1.posmā uzvarēja arī komandu vērtējumā. Micro klasē 1.vieta Valteram Zviedrim, Rotax Mini Max 2.vieta Ernestam Veismanim, Rotax Max Junior klasē 1.vieta Mārtiņam Steinertam, KZ2 klasē 1.vieta Mārcim Birkenam.

Nākamais Latvijas kartinga čempionāta posms, kurā piedalīsies Mārtiņš Steinerts, notiks 22. maijā Kandavas kartodromā.