Sprintere Bukša pārliecinoši iekļūst Eiropas čempionāta pusfinālā

Papildināta ziņa
LETA
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Sindija Bukša
Sindija Bukša Foto: LETA

Latvijas sprintere Sindija Bukša piektdien Berlīnē gana droši sasniedza Eiropas čempionāta pusfinālu 200 metru skrējienā, kamēr atlases sacensības nepārvarēja kārtslēcējs Mareks Ārents un trīssoļlēcējs Elvijs Misāns.

(Papildināts viss teksts.)

Bukša distanci veica 23,36 sekundēs, savā priekšskrējienā ieņemot trešo vietu. Ātrākā skrējienā bija Laura Millere, kura finišu sasniedza 23,06 sekundēs, kamēr otro vietu ieņēma Anna Kielbasinska no Polijas, kurai latviete zaudēja 0,16 sekundes. Tikmēr ceturtās vietas ieguvēju Bukša pārspēja par 0,23 sekundēm.

Trīs priekšskrējienu kopvērtējumā Bukša uzrādīja sesto labāko rezultātu.

Pusfinālam kvalificējās pa trim labākajām sprinterēm no trīs priekšskrējieniem, kā arī trīs nākamo labāko rezultātu īpašnieces. Jāpiebilst, ka šīs distances favorītes dalību sacensībās sāks uzreiz no pusfināla.

Pusfināls 200 metros dāmām notiks piektdien vakarā.

Bukšai šī ir debija pieaugušo Eiropas čempionātā, taču pērn viņa startēja jau pasaules čempionātā Londonā. Sākotnēji bija plānots, ka Bukša Berlīnē skries arī 100 metru distanci, taču vēl pirms došanās uz Vāciju viņa treniņā guva kājas muskuļa traumu. Pastāvēja bažas, ka sprinterei, kura šogad laboja Vinetai Ikauniecei 31 gadu piederējušo Latvijas rekordu 100 metru distancē, dalība Vecā kontinenta meistarsacīkstēs vispār ies secen, tomēr sportiste spēja atgūties. Veselības saudzēšanas nolūkos tika izlemts neskriet 100 metrus, bet gatavoties divas reizes garākai distancei.

Patlaban 20 gadus vecā sportiste šosezon 200 metrus ir veikusi 23,02 sekundēs, kas viņai ir personīgais rekords, bet Eiropas rangā tas dod 20.vietu.

Vēl piektdien rīta programmā kārtslēkšanas kvalifikācijā startēja Ārents, kurš sākuma augstumu 5,16 metri pārvarēja ar otro piegājienu, bet pēc tam ar pirmo reizi viņš pārlēca 5,36 metrus. Savukārt nevienā no trim reizēm latvietis nepārlēca 5,51 metru, noslēgumā ierindojoties dalītā 22.vietā.

Kvalifikācijas norma, lai uzreiz sasniegtu finālsacensības, bija 5,66 metri.

Ārentam šosezon labākais rezultāts ir 5,51 metrs, kas Eiropas rangā pirms sacensībām viņam deva dalītu 41.vietu, savukārt Latvijas sportista karjeras rekords ir 5,70 metru augstums.

Ārentam, kurš ir sešpadsmitkārtējs valsts čempions, šis bija trešais Eiropas čempionāts. Pirms diviem gadiem Amsterdamā viņš izcīnīja augsto sesto vietu, bet 2014.gadā netika finālā.

Vēl piektdien pēcpusdienā kvalifikāciju aizvadīja trīssoļlēcējs Misāns, kurš ar rezultātu 16,26 metri ierindojās 17.vietā un finālā neiekļuva. Latvieša lēcieni bija stabili, jo pirmajā mēģinājumā viņam padevās 16,23 metri, bet otrajā - 16,20. Savukārt beidzamajā piegājienā viņš aizlēca vistālāk.

Kvalifikācijas norma trīssoļlēkšanā bija 16,75 metri, ko pārvarēja trīs atlēti, bet pārējie deviņi finālā iekļuva pēc rezultāta.

Misānam šis bija trešais Eiropas čempionāts. Pirms diviem gadiem viņš trīssolī ieņēma devīto vietu, bet tāllēkšanā nekvalificējās finālam, kamēr 2014.gadā tāllēkšanā bija desmitais. Viņš karjeras laikā ir kļuvis par Latvijas čempionu piecās dažādās distancēs, arī 60, 100 un 200 metros sprintā, kā arī trīssoļlēkšanā un tālumā, kur viņam pieder Latvijas rekords 8,08 metri).

Vakarā bez Bukšas startēs arī Latvijas rekordiste Madara Palameika, kurai jāpiedalās šķēpmešanas sacensību finālā.

Ceturtdien Gunta Latiševa-Čudare izcīnīja desmito vietu 400 metru skrējienā, nedaudz atpaliekot no fināla, kamēr Rolands Štrobinders palika 11.vietā šķēpmešanā vīriešiem. Tāpat šķēpmešanā Gatis Čakšs un Patriks Gailums trešdien netika finālā, sacensības noslēdzot attiecīgi 13. un 14.vietā, bet Anete Kociņa un Līna Mūze ceturtdien šķēpmešanā dāmām ierindojās attiecīgi 17. un 19.vietā.

Vēl trešdien Jānis Leitis izcīnīja 15.vietu 400 metru distancē, finišējot pēc 45,53 sekundēm, otro reizi divu dienu laikā labojot Latvijas rekordu, kamēr Lauma Grīva ceturtdien tāllēkšanā ierindojās 18.vietā. Vēl Maksims Sinčukovs otrdien izcīnīja 20.vietu Eiropas čempionāta sacensībās 400 metru barjerskrējienā. Līga Velvere 800 metru skrējienā piedzīvoja fiasko, paliekot vien 29.vietā 32 dalībnieču konkurencē, kamēr soļotājs Arnis Rumbenieks nesasniedza finišu 50 kilometru distancē.

Eiropas čempionātā vieglatlētikā Latviju pārstāv 17 sportisti. Vēl maratona distancei pieteikti Ilona Marhele un Jānis Višķers.

Jau iepriekš bija zināms, ka daudzcīņā dāmām nestartēs Latvijas pēdējo gadu titulētākā vieglatlēte Laura Ikauniece-Admidiņa, kura arī joprojām atgūstas no traumas.

Eiropas čempionāts Berlīnē noslēgsies svētdienai.

Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments

Tēmas

Redaktors iesaka
Jaunākie raksti
Nepalaid garām!
Uz augšu