Šķēpmetējs Sirmais: Sešas nedēļas roka jānēsā somiņā

Zigismunds Sirmais FOTO: LETA

Latvijas šķēpmetējs Zigismunds Sirmais, kurš nesen pārcieta pleca operāciju, pagaidām vēl ir neziņā par tuvāko nākotni saistībā ar atlabšanu no traumas.

Sirmajam pagājušajā nedēļā tika veikta pleca locītavas operācija, pēc kuras sportistam vajadzēs atlabt četrus līdz piecus mēnešus.

"Sešas nedēļas roka jānēsā somiņā, un tad lēnām varēšu sākt to kustināt," sacīja Sirmais. "Pagaidām esmu neziņā par to, kas notiks turpmāk, un lielāka skaidrība, iespējams, būs pēc šīm sešām nedēļām. Plecs ir sataisīts, un šobrīd man ir jāgaida."

Sirmajam, kurš pirms diviem gadiem kļuva par Eiropas čempionu, šī bija otrā pleca operācija, jo pirmā tika veikta 2016.gada nogalē. Lai gan šķēpmetējs cerēja sacensību apritē atgriezties jau pērn, tas viņam neizdevās, jo veselības saudzēšanas nolūkā tika pieņemts lēmums nestartēt vispār.

Sacensībās latvietis atgriezās šā gada maijā, tomēr ar augstiem rezultātiem neizcēlās. Vēl jūlija beigās Sirmais startēja Latvijas čempionātā, taču pēc pirmā metiena no tālākās dalības atteicās.

"Metiena brīdī bija liela slodze, kas veicināja traumu. Sanāca ātrāks ieskrējiens, un roka aizgāja ne tā kā vajadzēja, un attiecīgi plecs nebija pareizajā leņķī," satraumēšanās brīdi komentēja šķēpmetējs.

Pirms diviem gadiem Sirmais Amsterdamā kļuva par Eiropas čempionu, bet šogad titulu aizstāvēt veselības problēmu dēļ nevarēja, lai gan pagājušajā nedēļā Berlīnē notikušajās Vecā kontinenta meistarsacīkstēs viņš varēja startēt ar īpašo ielūgumu, kas pienākas iepriekšējo sacensību uzvarētājiem.

Latvijas vieglatlēti kontinenta čempionātā gan ar labiem rezultātiem neizcēlās. Labākā bija šķēpmetēja Madara Palameika, kura ierindojās devītajā vietā.

Uz augšu
Back