Šķēpmetējs Čakšs Dimanta līgā debitē ar sesto vietu
Papildināts

Gatis Čakšs FOTO: AP/LETA

Latvijas šķēpmetējs Gatis Čakšs sestdien Birmingemā, debitējot Dimanta līgas sacensībās, izcīnīja sesto vietu.

(Papildināts viss teksts.)

Latvijas šķēpraidis otrajā mēģinājumā rīku raidīja 80,96 metrus tālu, kas viņam deva sesto vietu septiņu dalībnieku konkurencē, apsteidzot tikai čehu Petru Fridrihu, kurš latvietim zaudēja metru un desmit centimetrus.

Čakšam šajām sacensībās tika ieskaitīts vēl viens metiens, kad viņš šķēpu raidīja 78,25 metru tālumā, bet vēl četri piegājieni palika bez ieskaitīta rezultāta.

Par sacensību uzvarētāju kļuva pagājušajā nedēļā Eiropas vicečempiona titulu izcīnījušais Vācijas šķēpraidis Andreass Hofmans, kurš rīku raidīja 89,82 metrus tālu.

Tikmēr otro vietu ar rezultātu 86,63 metri ieguva cits vācietis Juliāns Vēbers, bet trešais palika Igaunijas rekordists Magnuss Kirts, kurš pēdējā piegājienā šķēpu aizmeta 85,31 metru tālu.

Kirts, kurš pagājušajā nedēļā izcīnīja Vecā kontinenta meistarsacīkšu bronzu, pārspēja Eiropas un olimpisko čempionu Tomasu Rēleru no Vācijas, kurš sacensības beidza ar rezultāti 84,33 metri.

Arī Čakšs pagājušajā nedēļā startēja Eiropas čempionātā, kur kvalifikācijā ieņēma 13.vietu un finālā netika.

Tikmēr no citām disciplīnām jāizceļ Kristiana Koulmena un Šones Milleres-Uibo uzvaras attiecīgi 100 un 200 metru distancēs.

Amerikānis Koulmens 100 metrus veica 9,94 sekundēs, pārspējot mājinieku Rīsu Preskodu, kuram bija tāds pats rezultāts, bet trešais palika cits ASV sprinteris Noā Lailss, kurš bija par četrām sekundes simtdaļām lēnāks.

Tikmēr Millere-Uibo no Bahamām, kuras vīrs ir igauņu desmitcīņnieks Maicels Uibo, 200 metros finišēja pēc 22,15 sekundēm, par 0,16 sekundēm pārspējot mājinieci Dinu Ešeri-Smitu.

Tāpat 110 metru barjersprintā šīs sezonas otru labāko rezultātu pasaulē sasniedza Orlando Ortega no Spānijas, kurš finišēja pēc 13,08 sekundēm.

Uz augšu
Back