Paraolimpiete Dadzīte kļūst par Eiropas čempioni arī šķēpmešanā

LETA
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments 1
Foto: Ieva Makare / LETA

Titulētā Latvijas paraolimpiete Diāna Dadzīte ceturtdien Vācijas galvaspilsētā Berlīnē izcīnīja zelta medaļu Eiropas čempionāta vieglatlētikā šķēpmešanas sacensībās.

Dadzīte, startējot apvienotajā F55 un F56 medicīnas grupā, Eiropas čempions titulu šķēpa mešanā bija nodrošinājusi jau ar pirmo metienu, kas bija 23,98 metrus tāls un ļāva tuvāko konkurenti apsteigt par vairāk nekā diviem metriem. Turpinājumā latviete savu rezultātu arī uzlaboja, sacensības noslēdzot ar rezultātu 26,36 metri, kas ir jauns čempionāta rekords.

Sudrabu šajā grupā ieguva vāciete Martina Villinga, kura rīku raidīja 21,34 metrus tālu, bet bronza tika Danielai Todorovai no Bulgārijas - 19,90 metri.

Šajā medicīnas grupā startēja kopumā vien sešas sportistes.

Pirms tam otrdien Dadzīte kļuva arī par Eiropas čempioni diska mešanā.

Pirms diviem gadiem Dadzīte Eiropas čempionātā izcīnīja pilnu medaļu komplektu, jo triumfēja lodes grūšanā, kā arī guva sudrabu šķēpa mešanā un bronzu diska mešanā. Tajā pat gadā viņa kļuva par Riodežaneiro olimpisko spēļu čempioni šķēpa mešanā un izcīnīja paraolimpisko bronzu diska mešanā, bet pērn viņa pasaules čempionātā triumfēja visās trijās disciplīnās.

Pirmdien par Eiropas čempionu šķēpa mešanā tika kronēts Dmitrijs Silovs, kamēr Ingrīda Priede guva bronzu diska mešanā.

Latviju Eiropas čempionātā pārstāv seši paraolimpieši. Sieviešu konkurencē par godalgām cīnās Diāna Dadzīte (šķēps, disks, lode), Taiga Kantāne (lode) un Ingrīda Priede (disks), savukārt vīru konkurencē sacenšas Aigars Apinis (disks), Dmitrijs Silovs (šķēps), kā arī Edgars Bergs (lode).

Eiropas čempionāts norisināsies līdz svētdienai, tajā piedaloties vairāk nekā 650 sportistiem no 30 valstīm.

Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments 1

Tēmas

Redaktors iesaka
Jaunākie raksti
Nepalaid garām!
Uz augšu