Šodienas redaktors:
Gatis Kreceris

Zināmā un nezināmā Izraēla (16)

Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.
Foto: FIBA.com

Šodien pulksten 18.30 pēc Latvijas laika Serbijas un Melnkalnes pilsētā Novisadā mūsu basketbola izlase Eiropas meistarsacīkšu pirmajā spēlē tiksies ar papildu kvalifikācijas turnīra uzvarētājiem Izraēlas basketbolistiem.

Otrdien atlases turnīra izšķirīgajā spēlē Izraēla ar 83:69 pārspēja Ungāriju un kopā ar Latviju, Spāniju un turnīra rīkotājiem Serbiju un Melnkalni Eiropas meistarsacīkšu finālturnīrā spēlēs D apakšgrupā Novisadā.

Gaidāmais mačs Latvijai būs jau sestā tikšanās ar Izraēlas izlasi pēdējo divu gadu laikā.

Lai arī pirmoreiz tas notika jau tālajā 1993. gadā Eiropas meistarsacīkstēs Vācijā un Latvija toreiz izcīnīja pārliecinošu uzvaru ar 101:84, īstā attiecību kārtošana sākās tikai pēc desmit gadiem.

Vispirms - 2003. gada Eiropas meistarsacīkšu finālturnīrā Zviedrijā Latvija grupu turnīra izšķirošajā spēlē piedzīvoja negaidītu un sāpīgu zaudējumu ar 75:91.

Revanšs notika jau 2005. gada Eiropas meistarsacīkšu kvalifikācijas turnīrā, kad 2004. gada septembrī Ventspilī Latvija sagrāva izraēliešus ar 80:57. Desmit dienas vēlāk izbraukumā mūsu komanda piedzīvoja zaudējumu tikai sīvā cīņā ar 77:79.

Nākamās divas tikšanās notika jau šāgada meistarsacīkšu sagatavošanās cikla pašā sākumā, kad jūlija nogalē Ventspilī abas komandas aizvadīja divas pārbaudes spēles un atkal neizšķirts. Pirmajā spēlē ar 81:75 uzvarēja Latvija, bet otrajā ar 70:73 pārāki bija viesi.

Līdz ar to trīs pēdējo gadu bilance ir labvēlīga dienvidniekiem - divas uzvaras Latvijai, trīs - Izraēlai.

Aigars Vītols (no labās) pārbaudes spēlē Ventspilī cenšas nosegt Talu Buršteinu (Nr 10).
Aigars Vītols (no labās) pārbaudes spēlē Ventspilī cenšas nosegt Talu Buršteinu (Nr 10). Foto: AFI

Tāpat kā liktenīgajā 2003. gada spēlē Norčēpingā, kurā Izraēla sagrāva Latviju un vēlāk izcīnīja augsto septīto vietu, galvenie vilcēji joprojām ir tie paši vecie - 2,06 metrus slaidais uzbrucējs Janivs Grīns, 1,99 metrus garais universālis Tals Buršteins un 1,92 metrus garais aizsargs Meirs Tapiro.

Eiropas meistarsacīkšu 12 kvalifikācijas spēlēs (ieskaitot papildu atlases turnīru), Tapiro vidēji spēlē guva 12,3 punktus, izcīnīja 4,2 atlēkušās bumbas un izdarīja 4,1 rezultatīvu piespēli.

Buršteina rādītāji - 14,4 punkti, 3,3 bumbas zem groziem un trīs rezultatīvas piespēles vidēji spēlē, savukārt Grīns izcēlās tieši uzbrukumā un atlēcošo bumbu vākšanā - 13,5 punkti un 6,4 atlēkušās bumbas.

Meirs Tapiro.
Meirs Tapiro. Foto: FIBA.com

Par Latvijas izlasei "nezināmo" var nosaukt 1,80 metrus garo saspēles vadītāju Droru Hagagu, kurš komandai ir pievienojies tikai papildu kvalifikācijas turnīrā un uzreiz pievienojies līderu trio - 10,5 punkti, 1,5 piespēles un 2,5 pārtvertas bumbas vidēji ik mačā.

Hagags tomēr nav pavisam svešs mūsu komandai, jo piedalījās abās pārbaudes spēlēs, kopā gūstot 12 punktus un izdarot divas rezultatīvas piespēles.

Uz Latvijas izlases jaunā spēles stila fona - zibensātrumā no dzelžainās aizsardzības pārejot viesuļātros uzbrukumos, bagātinātos ar tradicionālo latviešu ieroci tālmetienu, Izraēlas izlases lēnais un vairāk pozicionālais uzbrukums varētu būt mūsējiem parocīgs.

Ar vienu piebildi, protams, ievērojot spēles disciplīnu un izpildot komandas treneru dotos taktiskos uzdevumus.

Izraēlas izlases sastāvs:

Janivs Grīns, Meirs Tapiro, Tals Buršteins, Drors Hagags, Šarons Šasons, Gurs Šelefs, Ido Kozikaro, Jotams Halperins, Kristofers Vatsons, Erezs Markovičs, Afiks Nisims, Moše Mizrahi.

Redaktors iesaka
Nepalaid garām!
Uz augšu