Dinaburg skaitliskā mazākuma zaudējums Lietuvā

Vakar Viļņā Intertoto kausa izcīņas otrās kārtas pirmajā spēlē Dinaburg futbolisti ar 0:2 (0:0) zaudēja Žalgirim. Atbildes mačs notiks šosestdien Daugavpilī, bet Dinaburg komandu tajā vadīs cits treneris, jo Romāns Grigorčuks šodien sāk strādāt ar Ventspils futbolistiem.

Grigorčuka atvadu spēle no Dinaburg gandrīz iesākās ļoti labvēlīgi, jo ceturtajā minūtē mūsu komandas pussargs Vaļuškins izrāvās vienatnē pret Žalgira vārtsargu, taču neprata izmantot šo izdevību. Vakardienas spēles pirmais puslaiks aizritēja visai vienlīdzīgā spēlē, kurā abas komandas bieži vien kļūdījās saspēlē, tāpēc reālas vārtu gūšanas iespējas neradās. Neilgi pirms pārtraukuma mājiniekiem uzsmaidīja veiksme – Burlakovs atsita ar roku Dinaburg vārtos lidojošo bumbu un nekavējoties saņēma sarkano kartīti, turklāt sekoja arī 11 metru soda sitiens. To izpildīja Žalgira leģionārs Šilo, taču Dinaburg vārtsargs Fjodorovs notvēra viņa raidījumu.

Otrajā puslaikā mūsu komandai mazākumā nācās izturēt mājinieku spiedienu, un tas izdevās vienīgi līdz otrā puslaika vidum, kad piecu minūšu laikā bumba divreiz ielidoja Dinaburg vārtos. Žalgira galvenajam trenerim Sauļum Širmelim izdevās ļoti veiksmīga spēlētāja maiņa, jo uznākušais Jasaitis ar pirmo pieskārienu bumbai pārspēja Fjodorovu. Piecas minūtes vēlāk Jasaitis iesāka rezultatīvu kombināciju, piespēlējot bijušajam Ventspils futbolistam Jašurekam, kurš pāradresēja bumbu Lemežim soda laukuma vidū, un rezultāts kļuva 2:0. Diemžēl Dinaburg futbolistiem neizdevās gūt vismaz vienus vārtus – desmit minūtes pirms beigām laba iespēja radās Sokoļskim, tāpēc mūsu komanda nokļuva smagā situācijā.

Šosestdien Daugavpilī notiks atbildes mačs, un Dinaburg komandai būs jāpaveic grūts uzdevums, lai uzvarētu divu spēļu summā un tiktos trešajā kārtā ar Grieķijas klubu Egaleo. Kādreizējais ventspilnieku treneris Širmelis pirmajā duelī apspēlēja nākamo Ventspils treneri...