Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Metalurgu hokejistiem jauni treneri

Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments

Kā to jau varēja paredzēt, FHK "Liepājas metalurgs" vadība pēc neveiksmīgās aizvadītās sezonas izlēma veikt būtiskas pārmaiņas hokeja komandas treneru korpusā. Turpmāk Liepājas hokejistus vadīs Krievijas speciālists Vladimirs Golubovičs. Viņa palīgs būs Boriss Goļcovs.

"Komandas sniegums aizvadītajā sezonā nebija apmierinošs, tādēļ atbrīvojām no darba V.Safonovu un viņa palīgu Vladimiru Voroņinu," informēja FHK "Liepājas metalurgs" izpilddirektors Aleksandrs Rogoza. Par gaidāmajām pārmaiņām varēja nojaust jau sezonas vidū, kad neilgi pēc jaunā gada V.Golubovičs, kurš savulaik kā spēlētājs aizstāvēja Maskavas un Rīgas "Dinamo" komandu krāsas, tika uzaicināts uz Liepāju kā līdzšinējā galvenā trenera Vladimira Safonova konsultants.

"Liepājas metalurga" hokeja komandas septiņu pastāvēšanas gadu laikā V.Golubovičs būs piektais galvenais treneris – līdz šim liepājniekus trenēja Leonīds Beresņevs, Krievijas speciālists Vasilijs Pervuhins, soms Vesa Surenkins un baltkrievs Vladimirs Safonovs.

V.Golubovičs hokejista karjeru sāka Saratovā, ilgus gadus spēlēja Maskavas "Dinamo", pusgadu pabija arī Rīgas "Dinamo", spēlētāja karjeras beigās pārcēlās uz Kijevas "Sokil", četrus gadus spēlēja Vācijā. 1990.gadu sākumā V.Golubovičs kā treneris sāka strādāt Maskavas "Dinamo" sistēmā, gadsimtu mijā pastrādāja arī Omskas "Avangard", pēc tam pārcēlās uz Ņižņekamskas "Ņeftjehimik", bet pēdējos gadus strādāja Novosibirskas "Sibirj".

B.Goļcovs savu spēlētāja karjeru iesāka Habarovskas "SKA", vēlāk kā treneris strādāja Glazovas komandā "Ural", Kijevas "Sokil", kā arī Slovēnijā. Pēdējos gados B.Goļcovs trenēja Maskavas "Dinamo" jauno maiņu.

Golubovičs pēdējo trīs mēnešu laikā iepazinās ar Liepājas komandas spēlētājiem un viņam ir savs viedoklis par šeit notiekošo. "Līdzšinējais kluba attīstības virziens man kopumā liekas pareizs. Turpmāk mēs vēl lielāku uzsvaru liksim uz jauno, Liepājā augušo hokejistu iesaistīšanu pamatsastāvā. Tas gan nebūs viegli," domā jaunais metalurgu galvenais treneris.

Šogad agrāk nekā jebkad "Liepājas metalurga" hokeja komanda sāk gatavošanos nākamajai sezonai. Pagaidām no komandas atskaitīti četri leģionāri – Lietuvas izlases vārtsargs Arūns Aļeiņikovs, kā arī Krievijas pārstāvji Ivans Loginovs, Aleksejs Bagičevs un Aleksandrs Hļebņikovs. Pārējie hokejisti turpina trenēties Liepājā un pašlaik viņiem pievienojušies virkne vēju pilsētas junioru, kā arī vairāki 1985.gadā dzimušie rīdzinieki.

Pagaidām viss liecina, ka arī nākamsezon "Liepājas metalurgs" cīnīsies divās frontēs. "Es piekritu kļūt par "Liepājas metalurga" galveno treneri ar nosacījumu, ka arī jaunajā sezonā komanda startēs Baltkrievijas atklātajā čempionātā. Latvijas meistarsacīkstēs spēlēs fārmklubs, kuram palīdzēs pamatsastāva spēlētāji," nākotnes aprises ieskicēja V.Golubovičs. "Šogad izslēgšanas spēļu režīms vienlaicīgi divos turnīros liepājniekiem bija ļoti smags. Nākamgad centīsimies izbēgt no šādas pārslodzes," kluba izpilddirektors A.Rogoza pauda apņēmību pārliecināt Latvijas Hokeja federācijas funkcionārus mainīt pašmāju čempionāta norises kārtību. "Būtu tikai normāli, ja abas spēcīgākās Latvijas komandas – "Liepājas metalurgs" un HK "Rīga 2000" – izslēgšanas turnīrā dalību sāktu no pusfināla."

Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments

Tēmas

Redaktors iesaka
Jaunākie raksti
Nepalaid garām!
Uz augšu