Solbergs uz vienu posmu atgriezīsies WRC

LETA
Solbergs uz vienu posmu atgriezīsies WRC
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Peters Solbergs
Peters Solbergs Foto: www.fiaworldrallycross.com

Titulētais norvēģu autosportists Peters Solbergs oktobra beigās piedalīsies Spānijas rallijā, uz vienu posmu atgriežoties pasaules rallija čempionāta (WRC) apritē.

Patlaban 43 gadus vecais Solbergs 2003.gadā triumfēja pasaules čempionātā rallijā, bet pēdējo reizi WRC sacensībās startēja 2012.gadā. Viņš Spānijā brauks ar "Volkswagen Polo GTI R5" mašīnu.

Vēl tikai pagājušajā nedēļā Solbergs Rīgā piedalījās pasaules rallijkrosa čempionāta posmā Biķernieku trasē. Viņš 2014. un 2015.gadā kļuva par pasaules čempionu rallijkrosā.

Zīmīgi, ka Spānijā startēs arī deviņkārtējais pasaules čempions rallijā Sebastjans Lēbs no Francijas, kurš arī tagad brauc rallijkrosu, taču Lēbs ik pa laikam piedalās arī WRC sacīkstēs, to martā darot arī Meksikas rallijā.

Šī būs pirmā reize kopš 2010.gada, kad WRC rallijā startē trīs pasaules čempioni, jo bez Solberga un Lēba sacensībās piedalīsies arī pašreizējais pasaules čempions Sebastjans Ožjē no Francija.

Zīmīgi, ka iepriekšējo reizi Solbergs WRC posmā startēja tieši Spānijā.

"Iespēja atgriezties WRC rallijā ar "Volkswagen" komandu ir unikāla, tāpēc ar prieku pieņēmu šādu piedāvājumu," norādījis Solbergs. Norvēģis jau janvārī testa braucienos iemēģināja "Polo GTI R5" mašīnu. "Uz Spānijā gaidāmajām sacensībām raugos ar optimismu, jo man allaž paticis braukt rallijus, kuros ir grants un asfalta ceļi".

WRC karjeras laikā Solbergs ir izcīnījis 13 uzvaras 188 rallijos, braucot ar "Ford", "Subaru" un "Citroen" mašīnām.

Spānijas rallijs notiks no 25. līdz 28.oktobrim.

Iepriekš Solbergs savā Instagram kontā ievietoja ierakstu, ka arī viņa dēlam Oliveram tagad ar Lēba atbalstu ir iespēja pilnveidot prasmes sacensībām uz asfalta seguma.

Tēmas
Redaktors iesaka
Jaunākie raksti
Nepalaid garām!
Uz augšu