Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Šadurskis aicina Regbija federācijas prezidentu atkāpties no amata

Pilenieks esot iesitis Latvijas U-18 komandas spēlētājam
TVNET/LETA
Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments 1
Izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis
Izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis Foto: Edijs Pālens/LETA

Ņemot vērā publiski izskanējušo informāciju, ka Latvijas Regbija federācijas (LRF) prezidents Aivars Pilenieks esot iesitis Latvijas U-18 komandas spēlētājam, izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis (V) aicina federāciju izvērtēt Pilenieka atbilstību amatam, informēja Izglītības un zinātnes ministrijā (IZM).

"Dūru vicināšana, bērnu iekaustīšana un sistemātiski ētikas pārkāpumi, ko demonstrē Latvijas regbija federācijas vadība, nav savienojami ar godīgu un tīru sportu. Šāda Pilenieka rīcība nav savietojama ar atzītas federācijas prezidenta amatu. Aicinu Latvijas regbija federācijas prezidentu Pilenieku, kura darbības neviennozīmīgās metodes dažu mēnešu laikā ir radījušas neslavu regbija attīstībai Latvijā, būt atbildīgam un atkāpties no amata," pauž Šadurskis.

Ministrs aicina federācijas biedrus sasaukt LRF ārkārtas kopsapulci un lemt par federācijas prezidenta atbilstību ieņemamam amatam.

Aivars Pilenieks
Aivars Pilenieks Foto: Paula Čurkste/LETA

Vienlaikus ministrs aicina Latvijas Olimpiskajai komitejai (LOK) šo jautājumu izskatīt LOK Ētikas komisijā un izvērtēt, vai šādā rīcībā nav saskatāmi LOK Ētikas kodeksa normu pārkāpumi.

IZM arī uzdos Izglītības kvalitātes valsts dienestam atbilstoši kompetencei izvērtēt publiski izskanējušo informāciju par iespējamo sporta speciālista (trenera) darbu regbija klubā "Eleja" bez normatīvajos aktos noteiktā kārtībā izsniegta sporta speciālista sertifikāta.

Savukārt LOK otrdien paziņoja, ka LOK valde aicinājusi LOK Ētikas komisiju izvērtēt Pilenieka iespējamos ētikas pārkāpumus. LOK valde aicinājusi Ētikas komisiju izvērtēt notikušā apstākļus un skatīt, vai šādā rīcībā nav saskatāmi LOK Ētikas kodeksa normu pārkāpumi, kā arī lemt par lietas uzsākšanu vai neuzsākšanu pret Pilenieku par nopietniem ētikas pārkāpumiem.

LOK Ētikas komisijas izvērtēšana paredzēta tuvākajās dienās.

Savukārt LRF prezidents Pilenieks aģentūrai LETA sacīja, ka ir gatavs federācijas biedru ārkārtas kopsapulcei, norādot, ka pēc regbija sezonas beigām pats vēlējies, lai tāda notiktu. Tiesa, viņš arī uzsvēra, ka pret viņu tiek vērsta apmelošanas kampaņa.

Septembra sākumā U-18 Eiropas čempionāta regbijā-7 laikā Pilenieks ar dūri pa seju esot iesitis Latvijas jauniešu izlases spēlētājam Reinim Saleniekam. Pilenieks norādīja, ka tas nebija sitiens.

"Uzskatu, ka tas bija pasūtījuma raksts, apgalvojot, ka es esmu iesitis regbistam. Manā izpratnē tas nebija sitiens. Jā, kā jau sportā, bija emocijas, taču tas nebija sitiens. Tagad gan ir tā, ka nevienam nedrīkst pat pieskarties, lai gan regbijs ir sporta veids, kurš nav iedomājams bez kontakta cīņas," bilda Pilenieks.

Viņš arī piebilda, ka minētais puisis turpinājis spēlēt turnīrā.

Pilenieks uzskata, ka pret viņu darbojas nelabvēļi no regbija saimes.

"Pats vēlējos, lai pēc sezonas notiek LRF biedru ārkārtas kopsapulce, lai izstāstītu, kas noticis iepriekšējās prezidentūras laikā. Tomēr, ka LRF biedri lems, ka man ir jāatkāpjas, tad būs jāatkāpjas," piebilda LRF vadītājs.

Kā ziņots, Latvijas Republikas Uzņēmumu reģistrs apstiprinājis Aivaru Pilenieku Latvijas Regbija federācijas (LRF) prezidenta amatā, aģentūrai LETA jūnijā atklāja LRF ģenerālsekretārs Oļegs Voroņins.

LETA vasaras sākumā ziņoja, ka LRF iekšienē jau ilgstoši bija konflikts, līdz ar to federācijas darbība tobrīd bija vērtējama kā ļoti haotiska.

Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments 1

Tēmas

Redaktors iesaka
Jaunākie raksti
Nepalaid garām!
Uz augšu