Nurmagomedovs piedraud atstāt UFC, ja tiks diskvalificēts viņa komandas biedrs

Habibs Nurmagomedovs

FOTO: AFP/LETA

Krievijas cīkstonis Habibs Nurmagomedovs piedraudējis atstāt UFC, ja jauktās cīņas mākslas (MMA) cīņu rīkotāji diskvalificēs viņa komandas biedru Zubairu Tuhugovu par sitienu īram Konoram Makgregoram nekārtību laikā pēc sestdien Lasvegasā notikušās cīņas.

Nurmagomedovs "Ultimate Fighting Championship 229" šovā pieveica skandalozo Makgregoru, saglabājot čempiontitulu vieglajā svarā un pēc cīņas sarīkojot arī ievērojamas nekārtības.

Pēc uzvaras Nurmagomedovs nespēja nomierināties un izlēca no ringa, dodoties pārmācīt Makgregora komandas pārstāvi, kurš krievu verbāli izaicinājis visas cīņas laiku.

Tikmēr ringā palikušajam Makgregoram uzbruka Nurmagomedova komandas pārstāvji, starp kuriem bija Tuhugovs.

Tuhugovam, kurš nāk no Čečenijas, vēlāk oktobrī bija plānota cīņa ar Makgregora komandas biedru Artjomu Lobovu, taču tā tika atcelta.

"Ja jūs izlemsiet diskvalificēt Tuhugovu, jums jārēķinās ar to, ka arī es aiziešu," Nurmagomedovs paudis savos sociālajos tīklos. "Mēs Krievijā nekad nepametam savus brāļus. Ja jūs viņu diskvalificēsiet, neaizmirstiet nosūtīt man pārtrauktu līgumu, citādi es to lauzīšu pats."

"Jūs atcēlāt Zubaira cīņu un vēlaties viņu atbrīvot tikai par to, ka viņš iesita Konoram. Taču neaizmirstiet, ka Konors manam brālim sita pirmais. Vēlreiz noskatieties video," uzsvēra Nurmagomedovs.

Sestdienas cīņas rīkotāji pagaidām ieturējuši Nurmagomedovam paredzēto divu miljonu ASV dolāru (1,7 miljoni eiro) prēmiju, kamēr notiek izmeklēšana par nekārtībām pēc pieminētā dueļa.

"Varat atstāt sev šo naudu," paudis Nurmagomedovs. "Ceru, ka tā neiesprūdīs jums rīklē. Mēs aizstāvam savu godu, kas ir pats svarīgākais."

Nurmagomedovs varētu tikt sodīts un saņemt diskvalifikāciju par savām darbībām, lai gan UFC prezidents Dana Vaits sacīja, ka tituls sportistam atņemts netiks.

Aprīlī Ņujorkā Makgregors iemeta Nurmagomedova autobusa logā metāla gabalu. Tagad Krievijas cīkstonis retoriski vaicā, kādēļ nevienu nediskvalificēja par šādu uzbrukumu, kurā tika bojāts autobuss un savainoti vairāki cilvēki.

Tāpat viņš paudis neizpratni, kādēļ par sestdien izraisītajām nekārtībām sodīti tikai vienas nometnes pārstāvji, lai gan piedalījušās abas puses.

Uz augšu