"Knicks" sezonu sāk ar uzvaru; Dončičs debitē NBA ar 10 punktiem

LETA/AP
Tims Hārdevejs juniors (pa labi)
Tims Hārdevejs juniors (pa labi) Foto: Reuters/LETA

Latviešu zvaigznes Kristapa Porziņģa pārstāvētā Ņujorkas "Knicks" trešdien svinēja uzvaru Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) sezonas pirmajā spēlē.

"Knicks" galvenā trenera Deivida Fizdeila debijā savā laukumā ar rezultātu 126:107 (23:24, 49:25, 34:35, 20:23) pārspēja Atlantas "Hawks".

Ņujorkiešiem rezultatīvākais ar 31 punktu bija Tims Hārdevejs juniors, kamēr "Knicks" šā gada drafta pirmās kārtas izvēle Kevins Nokss savā debijā guva desmit punktus.

Tikmēr Atlantas vienībā 21 punktu guva Taurīns Prinss.

"Knicks" aizmeta garām pirmos deviņus metienus no spēles un atdzīvojās tikai pēc pirmā minūtes pārtraukuma.

Pagaidām Porziņģa atgriešanās laukumā netiek gaidīta agrāk par Ziemassvētkiem.

Ņujorkas vienība iepriekšējā sezonā jau piekto reizi pēc kārtas nekvalificējās izslēgšanas turnīram.

Luka Dončičs un Trevors Ariza
Luka Dončičs un Trevors Ariza Foto: AP/LETA

Savukārt ar zaudējumu planētā spēcīgākajā līgā debitēja talantīgais slovēnis Luka Dončičs, kura pārstāvētā Dalasas "Mavericks" viesos ar rezultātu 100:121 (24:37, 22:19, 27:27, 27:38) piekāpās Fīniksas "Suns".

Dončičs laukumā pavadīja 31 minūti, gūstot desmit punktus, izcīnot astoņas atlēkušās bumbas un veicot četras rezultatīvas piespēles. Pretiniekiem šā gada drafta pirmais numurs Deandrē Eitons guva 18 punktus, izcīnīja desmit bumbas zem groziem un veica sešas rezultatīvas piespēles.

Tikmēr Toronto "Raptors" rindās debitēja Kavai Lenards, kurš savai komandai palīdzēja mājās ar 116:104 (28:25, 32:22, 30:28, 26:29) pieveikt Klīvlendas "Cavaliers".

Lenardam šajā mačā bija 24 punkti un 13 atlēkušās bumbas, bet ar 27 punktiem atzīmējās Kails Laurijs.

"Cavaliers" komandā, kas starpsezonā zaudēja savu spožāko zvaigzni Lebronu Džeimsu, ar 21 punktu izcēlās Kevins Lavs.

Rezultatīvi sezonu iesācis arī lietuvietis Domants Sabonis, kurš palīdzēja Indiānas "Pacers" savā laukumā ar rezultātu 111:83 (27:16, 29:23, 20:19, 35:25) pārspēt Memfisas "Grizzlies".

Sabonim Šajā mačā bija 14 punkti un 15 atlēkušās bumbas, bet ar 19 punktiem uzvarētājiem atzīmējās horvāts Bojans Bogdanovičs.

Tikmēr Ņūorleānas "Pelicans" viesos ar rezultātu 131:112 (35:29, 36:25, 30:30, 30:28) apspēlēja iepriekšējās sezonas regulārā čempionāta stiprāko komandu Hjūstonas "Rockets".

"Pelicans" uzvaru ar 32 punktiem, 16 atlēkušajām bumbām un astoņām rezultatīvām piespēlēm kaldināja Entonijs Deiviss, bet 30 punkti un desmit bumbas zem groziem bija Spānijas basketbolistam Nikolam Mirotičam.

Hjūstonas vienībā ar 18 punktiem, deviņām atlēkušajām bumbām un desmit rezultatīvām piespēlēm izcēlās iepriekšējās sezonas vērtīgākais spēlētājs Džeimss Hārdens.