Kalgari gatavojas atsaukt savu 2026.gada olimpisko spēļu kandidatūru

Olimpiskie apļi

FOTO: Reuters/ScanPix

Kanādas pilsēta Kalgari šonedēļ gatavojas atsaukt savu 2026.gada olimpisko spēļu kandidatūru, ziņo medijs "Calgary Herald".

Ar šādu lūgumu pie Kalgari Olimpiskās padomes locekļiem vērsies pilsētas mērs Nahīds Nenši.

Vēl pirmdien esot risinājušies pēdējie pasākumi, lai saglabātu kandidatūras pieteikumu, taču nu tie ir noslēgušies un turpmākas procedūras nesekos, vēsta medijs.

Šāds lēmums saistīts ar finansiālajām problēmām.

Līdz ar to uz 2026.gada spēļu rīkošanu, visticamāk, kandidēs vairs tikai Zviedrijas galvaspilsēta Stokholma un Itālijas pilsētu Milānas un Kortīnas d'Ampeco apvienotais pieteikums.

Šomēnes Stokholmas kandidatūra, kurā renes sporta veidu rīkošana uzticēta Siguldai, tika oficiāli iekļauta saīsinātajā 2026.gada Ziemas olimpisko spēļu rīkošanas kandidāšu sarakstā. Tādējādi, ja tiks lemts par olimpisko spēļu rīkošanu Zviedrijā, sacensības daļēji risināsies arī Latvijā.

Jau iepriekš SOK ieviesa programmu "Agenda 2020", kas nodrošina labvēlīgas iespējas spēļu organizatoriem. Tas arī ir viens no iemesliem, kāpēc Stokholma par partneri izvēlējusies Siguldu, jo tajā jau ir gatava kamaniņu trase.

Vēl 9.oktobrī SOK publicēja aptaujas datus, kurā 49% Stokholmas iedzīvotāju atbalstīja olimpisko spēļu rīkošanu, bet 25% bija pret.

SOK lēmumu par 2026.gada Ziemas olimpisko spēļu saimnieci pieņems jau nākamā gada jūnijā.

Šī gada Ziemas olimpisko spēļu mājvietai Phjončhanai no Dienvidkorejas savulaik rīkot četrgades nozīmīgāko forumu bija tikai divas konkurentes - Minhene (Vācija) un Ansī (Francija), kamēr Ķīnas galvaspilsēta Pekina uzvarēja cīņā par tiesībām rīkot 2022.gada Ziemas olimpiskās spēles ar tikai vienu citu pilsētu - Almati no Kazahstānas.

Uz augšu