Briedis pirms cīņas ir nedaudz vieglāks par savu pretinieku

Mairis Briedis atklātajā treniņā

FOTO: Edijs Pālens/LETA

Latvijas boksa zvaigzne Mairis Briedis pirms sestdien Čikāgā gaidāmās Pasaules boksa supersērijas ceturtdaļfināla cīņas pirmā smagā svara kategorijas (līdz 90,7 kilogramiem) ir nedaudz vieglāks par savu pretinieku Noelu Gevoru no Vācijas.

Piektdien Čikāgā norisinājās oficiālā svēršanās procedūra. Briedis svēra 89,99 kilogramus, kamēr Gevors - 90,62 kilogramus, par mata tiesu iekļaujoties svarā.

"Paredzu, ka šis būs labs šovs un ļoti laba cīņa," pirms dueļa piektdien teica Briedis. "Šis ir sports un bokss. Dzenamies pretī jauniem mērķiem."

Tikmēr Brieža pretinieks Gevors pauda prieku, ka var piedalīties šajā turnīrā.

"Tas ir ļoti prestižs, un esmu ļoti pagodināts būt daļa no supersērijas. Briedis ir ļoti labs bokseris, tomēr viņa laiks ir galā, un tieši es būšu nākamais čempions," uzskata Gevors.

Briedis un Gevors sestdien cīnīsies par Pasaules Boksa padomes (WBC) Dimanta jostu, kā arī iekļūšanu sacensību pusfinālā. Viņu duelis naktī uz svētdienu varētu sākties ap plkst.5 pēc Latvijas laika.

Supersērijas pusfinālā šī dueļa uzvarētājs tiksies ar poli Kšištofu Glovacki vai krievu Maksimu Vlasovu, kuri savstarpēju cīņu arī aizvadīs sestdien Čikāgā. Abi bokseri cīnīsies par Pasaules Boksa organizācijas (WBO) pagaidu čempiona jostu.

Otrs pusfināla pāris tikmēr jau ir zināms - Kubas bokseris Juniers Dortikoss spēkosies pret amerikāni Endrū Tabiti.

Patlaban 33 gadus vecais Briedis 25 cīņās guvis 24 uzvaras, 18 gadījumos virsroku gūstot ar nokautu. Iepriekšējo dueli latvietis aizvadīja jūlijā, pārliecinoši pēc punktiem uzvarot francūzi Brandonu Delorjē.

Tikmēr 28 gadus vecais Gevors karjeras laikā 24 cīņās izcīnījis 23 uzvaras, desmit no tām gūstot ar nokautu. Viņš iepriekšējo cīņu aizvadīja pērnā gada septembrī, kad uzvarēja amerikāni Aizeju Tomasu.

Briedis pagājušās sezonas supersērijas turnīrā pusfinālā piekāpās ukrainim Oleksandram Usikam, kurš pēc tam kļuva par sacensību čempionu.

Pēcāk Usiks finālā pieveica arī krievu Muratu Gasijevu, kļūstot par pirmā turnīra uzvarētāju un arī absolūto pasaules čempionu pirmajā smagajā svarā. Ukraiņa īpašumā pašlaik ir Pasaules Boksa padomes (WBC), Pasaules Boksa organizācijas (WBO), Starptautiskās Boksa federācijas (IBF) un Pasaules Boksa asociācijas (WBA) čempiona jostas.

Usiks sestdien savus titulus aizstāvēs cīņā pret britu Toniju Beljū.

Uz augšu