Sevastova un Ostapenko saglabā savas pozīcijas WTA rangā

Aļona Ostapenko (no kreisās) un Anastasija Sevastova

FOTO: AFP/LETA/TVNET kolāža

Latvijas tenisistes Anastasija Sevastova un Aļona Ostapenko jaunākajā WTA rangā, kas publicēts pirmdien, saglabājušas savas pozīcijas, tādējādi ieņemot attiecīgi 12. un 22.pozīciju.

Sevastova oktobrī sasniedza Pekinas WTA "Premier" turnīra finālu, bet Maskavas WTA "Premier" turnīrā viņa apstājās pusfinālā. Iepriekšējā mēnesī parādītais sniegums viņai ļāva no otrā desmita beigām pacelties uz 11.vietu, kas liepājniecei bija karjeras rekords.

Tāpat Latvijas pirmā rakete pirms divām nedēļām piedalījās sezonas otrajā svarīgākajā noslēguma turnīrā "WTA Elite Trophy", kur apakšgrupā divās spēlēs izcīnīja vienu uzvaru, ar ko bija par maz pusfināla sasniegšanai un ranga 11.vietas nosargāšanai.

Tikmēr Ostapenko pēdējā mēneša laikā no 13.vietas atkāpusies uz 22.pozīciju.

Ostapenko septembrī zaudēja vietu ranga labāko desmitniekā, kur iepriekš viņa atgriezās augusta beigās, bet pirms tam starp desmit labākajām tenisistēm bija maija beigās, tomēr pēc tam neaizstāvēja Francijas atklātā čempionāta uzvarētājas titulu un atkrita uz 12.vietu, pēcāk vairākas nedēļas pēc kārtas ieņemot arī 11.pozīciju. Viņa starp pirmajām desmit tenisistēm iepriekš bija kopš pagājušā gada septembra.

Savukārt Latvijas trešā rakete Diāna Marcinkēviča jaunākajā WTA rangā pakāpusies par 52 vietām un šobrīd atrodas 286.pozīcijā.

Tikmēr 18 gadus vecā Daniela Vismane zaudējusi 28 vietas un šobrīd ieņem 597.pozīciju, bet Alise Čerņecka par 128 vietām nokritusi uz dalītu 1086.vietu.

Ranga pirmajā desmitniekā izmaiņas nav notikušas.

Reitinga galvgalī gadu noslēgs rumāniete Simona Halepa, otro vietu ieņem vāciete Angelika Kerbere, bet trešā ir Dānijas pārstāve Karolīna Vozņacka.

Ceturtā ir "WTA Finals" čempione Jeļina Svitoļina no Ukrainas, bet piektā ir ASV atklātā čempionāta uzvarētāja Naomi Osaka no Japānas. Sesto vietu ieņem amerikāniete Sloeina Stīvensa, septītā ir čehiete Petra Kvitova, kura ir priekšā savai tautietei Karolīnai Plīškovai. Devītā ir nīderlandiete Kiki Bertensa, bet pirmo desmitnieku noslēdz talantīgā krieviete Darja Kasatkina.

Tikmēr dubultspēļu rangā Ostapenko saglabā 38.pozīciju, bet Sevastova arī šonedēļ ieņem 57.vietu, kamēr Marcinkēviča par septiņām vietām atkāpusies uz 206.pozīciju. Vismane rangā ir 861.vietā, atgūstot piecas vietas, bet Čerņecka ir 878.pozīcijā, pakāpjoties par trim vietām. Savukārt Irina Ļapustina vairs neatrodas WTA dubultspēļu rangā.

Uz augšu