Gavrilovs: Jau no seniem laikiem LFF visi ir nozombēti

Oļegs Gavrilovs FOTO: Lita Krone/LETA

Latvijas futbolā pie visām problēmām vainīgs ir tikai totalizatoru skandālos regulāri pieminētais Oļegs Gavrilovs, turklāt Latvijas Futbola federācijā (LFF) ar šo tēmu visi ir nozombēti, intervijā laikrakstam "Latvijas Avīze" teica pats Gavrilovs.

Pēdējos mēnešos saistībā ar Latvijas futbola virslīgā vietu ieguvušo "BFC Daugavpils" komandu figurē arī Gavrilovs, kurš ir apsūdzēts spēļu rezultātu ietekmēšanā. Turklāt Daugavpils Futbola skola tās direktora Naura Mackeviča atstādināšanā vainoja tieši Gavrilovu.

"Tā ir ļoti ērta tēma, lai sabiedrības viedokli noskaņotu pret kādu. Tāpēc vajag atrast slikto. Kāds man sakars ar pilsētas futbola skolu, "BFC Daugavpils"?" intervijā jautāja Gavrilovs, kurš noliedz, ka būtu saistīts ar notikumu pavērsieniem Futbola skolā. "Tas jau ir par daudz. Tas, ka es gribētu to darīt - jā. Jo redzu, kas notiek, kā tiek zagta nauda, visu to tehnoloģiju saprotu. Es bērniem nekad neatņemtu naudu. Kurš atrada Aleksandru Vlasovu? Nezinu."

1

Sākotnēji par Daugavpils Futbola skolas direktoru tika iecelts Vlasovs, kura personība arī tiek vērtēta pretrunīgi. Viņam gan skolas vadītāja posteni nācās pamest, bet šobrīd pienākumus uzņēmies Juris Stivriņš. Turklāt iepriekš Futbola skola savā paziņojumā norādīja, ka izglītības iestādē faktiski saimnieko Daugavpils Futbola asociācijas valdes loceklis Aleksandrs Jakubovskis.

"Es visus pazīstu. Satikāmies, iedzērām kafiju, parunājām. Kas tur slikts? Šobrīd akcents jāliek uz to, ka Daugavpils komanda nepretendē uz augstu vietu. Viņi tikai koncentrējas uz to, lai izvilktu naudu, Es vienmēr pats meklēju sponsorus, savu naudu ieguldīju, man no pašvaldības neko nedeva. Man bija profesionāla komanda, bet tagad no futbolistiem uztaisa bomžus," neslēpa Gavrilovs, kurš pašlaik nodarbojoties ar futbolistu piesaistīšanu Latvijai.

1

Gavrilovs savulaik bija kluba Daugavpils "Dinaburg" prezidents un 2009.gadā tika uz mūžu diskvalificēts no Latvijas futbola, turklāt pirms četriem gadiem viņš tika apcietināts.

Viņš gan nevar izskaidrot, kāpēc tieši viņš kļuvis par Latvijas futbola grēkāzi.

"Te ir viens iemesls, ko es šodien nevaru atklāt. Viss nav tik vienkārši, totalizators ir tikai aisberga redzamā daļa, un tā ērta visiem. Tagadējā LFF vadība arī turpina to pašu dziesmu. Es aizeju uz futbola spēli, to pasniedz kā ārprātu," skaidroja Gavrilovs, kurš gan nevienu dokumentu par diskvalifikāciju neesot saņēmis. "Es neesmu balts un pūkains, bet lai ar presi skaidrotos... Lai tiesa vērtē, vai spēlēju [totalizatoru] vai ne. Neviens nav balts un pūkains. Ja šodien presē uzrakstīs, ka esi gejs, rīt visi teiks, ka tu tāds esi. Pat ja neesi gejs. Taisnība katram sava, bet patiesība tikai viena."

"[Visnetīrākais ir] tas, kurš visvairāk naudas nozadzis, es vismaz nevienam neesmu zadzis. Tas, kurš sēdēja uz naudas," uzsvēra Gavrilovs. "Varbūt [bijušais LFF prezidents Guntis] Indriksons, varbūt [ģenerālsekretārs Jānis] Mežeckis. Man ir jautājums - kur palika nauda par izlases iekļūšanu 2004.gada Eiropas čempionāta finālturnīrā? Es tobrīd biju LFF valdē, cienījams cilvēks. Pajautā viņiem, kur palika tie septiņi miljoni Šveices franku."

1

Gavrilovs sacīja, ka pie problēmām LFF futbolā tiekot vainots tikai viņš.

"Saproti, Latvijas futbolā uzstādījums ir viens - pie visām problēmām vainīgs Gavrilovs. Kur stadioni, bērni, izlase? Nekur. Lai to aizmālētu, federācija runā par totalizatoriem. Viņiem pie sienas stāv Gavrilova bilde, un tajā met šautriņas. Tur jau no veciem laikiem visi ir nozombēti," pārliecināts ir Gavrilovs.

Uz augšu
Back