Bendika ar izcilu šaušanu atkārto karjeras rekordaugsto vietu PK sacensībās
Papildināts

Baiba Bendika

FOTO: AP/Scanpix

Latvijas vadošā biatloniste Baiba Bendika ceturtdien Pokļukā izcīnīja augsto piekto vietu Pasaules kausa pirmā posma 15 kilometru individuālajā distancē, šajā disciplīnā sasniedzot karjeras rekordu.

(Papildināts viss teksts.)

Bendika piekto vietu Pasaules kausa posmos izcīnīja arī 2016.gada februārī, kad Kanādā sprintā bija piektā. Piektā vieta ir visu laiku augstākais rezultāts Latvijas sieviešu biatlona vēsturē, jo savulaik veiksmīgākā latviešu biatloniste Madara Līduma Pasaules kausa posmos nespēja karjeras laikā izcīnīt augstāku vietu par desmito.

Savukārt individuālajā distancē Bendikas karjeras rekords bija pērn šogad janvārī Rūpoldingā izcīnītā desmitā vieta.

Bendika ceturtdien sašāva visus 20 mērķus, kas padevās tikai piecām biatlonistēm. Latviete finišēja pēc 43 minūtēm un 27,4 sekundēm.

Uzvaru posmā svinēja ukrainiete Jūlija Džima, kura arī šāva nekļūdīgi un Bendiku pārspēja par 20,8 sekundēm.

Tikmēr sudrabu izcīnīja poliete Monika Hojniša, kura neaizvēra vienu mērķi un Džimai zaudēja 5,9 sekundes, kamēr trešo vietu izcīnīja čehiete Markēta Davidova, kurai arī viena kļūda ugunslīnijā un 16,5 sekunžu deficīts pret uzvarētāju.

Bendika no goda pjedestāla atpalika 4,3 sekundes, bet līdz ceturtajai vietai viņai pietrūka nieka 1,3 sekundes.

Bendikai trasē bija 41.ātrākais solis, kas gan netraucēja izcīnīt augsto piekto vietu. Individuālās distances finišu sasniedza 101 biatloniste.

Pēc ceturtās šaušanas cēsnieces ir pat trešajā pozīcijā, tomēr trases pēdējā nogrieznī viņu apsteidza Davidova un slovākiete Paulīna Fialkova.

Tikmēr fiasko sacensībās piedzīvoja iepriekšējās sezonas Lielā kristāla globusa ieguvēja Kaisa Mekereinena - somiete jau pirmajā šaušanā neaizvēra četrus no pieciem mērķiem. Tiesa, nākamajās trīs ugunslīnijās viņa bija nekļūdīga un ieņēma 30.vietu.

Bendika iepriekšējā sezonā Pasaules kausa kopvērtējumā palika 55.vietā, savukārt Phjončhanas olimpiskajās spēlēs viņa nevienā no distancēm nespēja ielauzties labāko trīsdesmitniekā.

Vīriem 20 kilometru individuālajā distancē uzvarēja titulētais Francijas biatlonists Martēns Furkads, kamēr Latvijas sportisti bija starp atpalicējiem.

Furkads šaušanā bija nekļūdīgs un ceturtdien finišu 20 kilometru distancē sasniedza pēc 47 minūtēm un deviņām sekundēm. Viņš par 4,2 sekunžu tiesu apsteidza vācieti Johannesu Kinu, kuram šī bija pirmā godalga Pasaules kausā.

Savukārt uz goda pjedestāla zemākā pakāpiena stājās pieredzējušais austrietis Simons Eders, kurš arī ugunslīnijā nepieļāva nevienu kļūdu un atpalika teju par 20 sekundēm.

Tikmēr, nestartējot Andrejam Rastorgujevam, Latvijas biatlonistiem klājās pieticīgi. 81.vietā ar divām kļūdām šaušanā bija Daumants Lūsa, Aleksandrs Patrijuks ar piecām kļūdām bija 97.pozīcijā, bet Roberts Slotiņš ar deviņiem nesašautiem mērķiem starp 109 biatlonistiem bija priekšpēdējais.

Šīm sacensībām bija jānotiek jau trešdien, bet biezās miglas dēļ tās tika pārceltas uz šodienu. Rastorgujevs šajā distancē nepiedalījās, jo ir saaukstējies. Neskatoties uz to, biatlonists dara visu iespējamo, lai pēc iespējas ātrāk atgūtu veselību un cer, ka jau piektdien varēs iziet uz starta desmit kilometru sprinta disciplīnā.

Desmit kilometru sprinta sacensības kungiem notiks piektdien, bet dāmas 7,5 kilometru sprintā spēkosies sestdien. Savukārt svētdien norisināsies iedzīšana.

Svētdien Rastorgujevs pārī ar Bendiku ieguva 12.vietu jauktajā stafetē.

Pasaules kausa izcīņā šajā sezonā kopumā būs deviņi posmi, tostarp pasaules čempionāts, kas martā notiks Estešundā, Zviedrijā. Savukārt sezona noslēgsies uzreiz pēc tam nākamajā etapā Norvēģijā.

Pērn vīriešu konkurencē par Pasaules kausa ieguvēju kļuva titulētais francūzis Martēns Furkads, kamēr dāmām labākā bija somiete Kaisa Mekereinena.

Uz augšu