Latvijas florbola izlase uzsāk cīņu par 5.-8.vietu PČ

Latvijas un Zviedrijas florbolistu cīņa pasaules čempionātā

FOTO: Barbora Reichova (IFF)

Latvijas vīriešu florbola izlase šodien Prāgā notiekošajā pasaules čempionātā pusfinālā par 5.-8.vietu tiekas ar Norvēģijas valstsvienību.

Abu komandu duelis sāksies jau plkst.12 pēc Latvijas laika. Dueli tiešraidē varēs vērot portālā "ltv.lsm.lv".

Šī mača uzvarētāja svētdien varēs spēkoties par piekto vietu pasaules čempionātā, tiekoties ar Dāniju vai Vāciju.

Jau ziņots, ka apakšgrupu turnīrā pirmajā mačā sestdien Latvijas komanda ar 3:7 piekāpās Šveicei, nākamajā dienā sensacionāli ar 4:3 apspēlēja turnīra saimnieci un vienu no vadošajām pasaules komandām Čehiju, bet pirmdien ar 4:5 piekāpās Vācijas valstsvienībai. A apakšgrupā latvieši bija ceturtie un izslēgšanas turnīra pirmajā kārtā ar 6:1 apspēlēja Slovākiju, bet piektdien ceturtdaļfinālā ar 1:14 kapitulēja Zviedrijai.

Savukārt Norvēģijas valstsvienība turnīru sāka ar 9:3 uzvaru pār Dāniju, bet tad ar vienādu 1:9 rezultātu piekāpās Zviedrijai un Somijai, B grupā gūstot trešo vietu. Izslēgšanas turnīra pirmajā kārtā Norvēģija ar 10:0 sagrāva Austrāliju, bet ceturtdaļfinālā spraigā cīņā ar 2:3 tikai pagarinājumā piekāpās Šveicei, tādējādi esot pavisam tuvu iekļūšanai pasaules čempionāta pusfinālā.

Latvija ar norvēģiem divreiz tikās sagatavošanās posmā, katrai komandai tiekot pie vienas uzvaras. Tās savā starpā spēkojās arī pirms diviem gadiem Rīgā notikušajā pasaules čempionātā, saspringtā grupu turnīra cīņā tām cīnoties neizšķirti 5:5.

Norvēģijas florbola izlase pie medaļām pasaules čempionātos tikusi vienu reizi - 1996.gadā pirmajās meistarsacīkstēs tā guva bronzu.

Latvijas vīriešu florbola izlase uz pasaules čempionātu devusies teju tikai ar virslīgas spēlētājiem sastāvā.

Sastāvā kopumā iekļauti 20 florbolisti, no kuriem pieci ir no pašreizējās Latvijas čempiones "Betsafe"/"Ulbroka Oxdog". Pa trim florbolistiem ir no "Lielvārde"/"Fat Pipe" un Cēsu "Lekringa", kamēr pa diviem - no Stalbes "Pārgaujas" un "Talsu NSS"/"Krauzers". Visbeidzot pa vienam florbolistam nāk no "Ķekavas", Liepājas kluba "Kurši"/"Ekovalis" un Kocēnu "Rubenes".

Vēl divi florbolisti spēlē ārzemēs - Morics Krūmiņš Somijā, bet Andris Rajeckis Šveicē.

Latvijas florbolistus cīņā ved somu speciālists Arto Rīhimeki, kuram asistē Pertu Kitehonka un bijušais izlases florbolists Ingus Laiviņš, bet vārtsargiem palīdz Andis Blinds.

Pasaules čempionātā startē 16 valstu izlases, kas, ņemot vērā Starptautiskās Florbola federācijas (IFF) rangu, sadalītas divos ešelonos. Pirmajā no tiem bija astoņas spēcīgākās komandas, kas spēlēja A un B apakšgrupās, bet ranga otrā astotnieka izlases veidoja C un D grupu. Divas A un B apakšgrupu labākās komandas uzreiz iekļuva ceturtdaļfinālā, bet pārējām izlasēm būs jāaizvada astotdaļfināla spēle attiecīgi ar D un C grupu pirmo divu vietu ieguvējām. Latvijas izlase turnīru sāka A apakšgrupā - kopā ar Čehijas, Šveices un Vācijas komandām. B apakšgrupā spēlē Norvēģijas, Dānijas, Zviedrijas un Somijas izlases. C grupā cīnās Taizemes, Polijas, Igaunijas, Austrālijas valstsvienības, bet D grupā - Japānas, Singapūras, Slovākijas un Kanādas izlases.

Latvija pasaules čempionāta finālturnīros piedalījusies desmit reizes, tostarp iepriekšējās deviņas pēc kārtas, četras reizes paliekot uzreiz aiz lielā četrinieka - piektajā vietā. Aizpērn savā laukumā gan Latvijai turnīrs izvērtās ļoti neveiksmīgs, samierinoties ar desmito vietu.

Latvijas florbola izlases sastāvs pasaules čempionātam:

vārtsargi - Jānis Salcevičs ("Lielvārde"/"Fat Pipe"), Ivars Dišereits ("Betsafe"/"Ulbroka Oxdog");

aizsargi - Morics Krūmiņš ("Nokian KrP", Somija), Jānis Rajeckis (Cēsu "Lekrings"), Artūrs Jurševskis (Stalbes "Pārgauja"), Kārlis Jānis Petrovskis ("Betsafe"/"Ulbroka Oxdog");

uzbrucēji - Edžus Ceriņš, Atis Blinds, Rolands Kovaļevskis (visi - "Betsafe"/"Ulbroka Oxdog"), Aleksandrs Abramovs, Pēteris Trekše (abi - "Lekrings"), Gvido Lauga ("Pārgauja"), Toms Bitmanis, Artis Raitums (abi - "Talsu NSS"/"Krauzers"), Klāvs Jansons ("Ķekava"), Juris Gribusts, Toms Akmeņlauks (abi - "Lielvārde"/"Fat Pipe"), Andris Rajeckis ("Thurgau", Šveice), Mihails Kostusevs (Liepājas "Kurši"/"Ekovalis"), Atis Stepāns (Kocēnu "Rubene").

Uz augšu