Ķibermaņa četrinieks izcīna ceturto vietu PK posmā Vinterbergā

Ķibermaņa četrinieks izcīna ceturto vietu PK posmā Vinterbergā
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Latvijas boblejisti. Pilots - Oskars Ķibermanis.
Latvijas boblejisti. Pilots - Oskars Ķibermanis. Foto: Viesturs Lācis/IBSF

Latvijas bobsleja pilota Oskara Ķibermaņa vadītais četrinieks sestdien izcīnīja ceturto vietu Vinterbergā notiekošā Pasaules kausa otrā posma sacensībās. Tikmēr vēl viena Latvijas ekipāža ar jauno pilotu Ralfu Bērziņu bija 11.vietā.

Uz goda pjedestāla stājās tikai mājinieces Vācijas ekipāžas. Pirmais bija Niko Valters, kurš bija pirmais arī pēc pirmā brauciena. Summā viņš par 0,07 sekundēm apsteidza Frančesko Frīdrihu, kamēr trešā bija Johannesa Lohnera ekipāža.

Savukārt Ķibermanis kopā ar stūmējiem Matīsu Mikni, Arvi Vilkasti un Jāni Strengu no uzvarētājiem atpalika 0,39 sekundes, bet no goda pjedestāla viņus šķīra 0,17 sekundes.

Vēl pēc pirmā brauciena Ķibermaņa ekipāža bija trešajā vietā, tomēr lielisku otro braucienu veica Lohners, kurš pirms tam bija ceturtais. Līdz ar to latvieši summā zaudēja vienu pozīciju un atkrita uz ceturto vietu.

Tikmēr šīs sezonas debitants Bērziņš kopā ar stūmējiem Intaru Dambi, Māri Priekuli un Dāvi Spriņģi jau pēc pirmā brauciena bija 11.pozīcijā. Abus braucienus šī ekipāža veica stabili un summā nemainīja savu vietu, esot uzreiz aiz pirmā desmitnieka. No pirmās vietas viņi divu braucienu vērtējumā atpalika 1,12 sekundes.

Latvijas izlases līderis Oskars Melbārdis sakopj savu veselību un šo sezonu pat varētu izlaist pilnībā.

Sezonas pirmajā posmā Siguldā notika divas divnieku sacensības, kurās abās uzvarēja Frīdrihs, bet Ķibermaņa un Bērziņa divniekiem bija attiecīgi divas otrās un septītās pozīcijas.

Siguldas trase šobrīd nav piemērota bobsleja četrinieku sacensībām, tāpēc Latvijā norisinājās divas vīru divnieku sacensības. Šajā posmā Vācijas trasē Vinterbergā notiks divas sacensības četriniekiem, no kurām otras tiks aizvadītas svētdien.

Pēc šī posma Pasaules kausa sacensības atsāksies vien pēc Jaunā gada.

Pašlaik 25 gadus vecais Ķibermanis pēdējos gados bijis Latvijas bobsleja otrais pilots aiz Melbārža. Phjončhanas olimpiskajās spēlēs viņš divniekos ieņēma devīto vietu, bet Pasaules kausā divniekiem sezonu noslēdza augstajā ceturtajā vietā kopvērtējumā.

Bērziņš Pasaules kausa apritē vēl nebija startējis, tāpēc Siguldā viņš piedzīvoja debiju, bet Vinterbergā šajā līmenī pirmo reizi brauc ar četrinieku.

Sezonas turpinājumā notiks vēl divi etapi Vācijā, bobslejistus un skeletonistus uzņemot Altenbergas un Kēnigszē trasēm, janvāra vidū sportisti spēkosies Īglsas trasē Austrijā, mēneša beigās būs sacensības Šveices kalnu kūrortā Sanktmoricā, bet sezona noslēgsies Ziemeļamerikā ar diviem posmiem Leikplesidā un Kalgari. Sezonas noslēgumā Vistleras trasē Kanādā norisināsies pasaules čempionāts.

Tēmas
Redaktors iesaka
Jaunākie raksti
Nepalaid garām!
Uz augšu