Sevastova un Ostapenko nemaina savas pozīcijas WTA rangā

Anastasija Sevastova un Aļona Ostapenko

FOTO: AFP/LETA/TVNET kolāža

Latvijas vadošās tenisistes Anastasija Sevastova un Aļona Ostapenko saglabājušas savas vietas jaunākajā WTA rangā, kas publicēts pirmdien, viņam tajā ieņemot attiecīgi 11. un 22. pozīciju.

Sevastova pasaules rangā 11.vietu ieņem trešo nedēļu pēc kārtas un tas ir viņas karjeras rekords, ko pirmo reizi Latvijas pārstāve sasniedza oktobrī. Viņa oktobrī iekļuva Pekinas WTA "Premier" turnīra finālā, bet Maskavas WTA "Premier" turnīrā apstājās pusfinālā, kas arī veicināja rekordvietas sasniegšanu pasaules rangā.

Tāpat Latvijas pirmā rakete novembrī piedalījās sezonas otrajā svarīgākajā noslēguma turnīrā "WTA Elite Trophy", kur apakšgrupā divās spēlēs izcīnīja vienu uzvaru, ar ko bija par maz pusfināla sasniegšanai un ranga 11.vietas nosargāšanai. Viņa uz neilgu brīdi atkāpās uz 12.pozīciju, bet nesen šo savu rekordvietu atguva.

Tikmēr Ostapenko pēc Francijas atklātā čempiontitula neaizstāvēšanas jūnijā zaudēja vietu ranga labāko desmitniekā, kur uz dažām nedēļām atgriezās augusta/septembra mijā, bet pēc tam sekojusi pakāpeniska lejupslīde uz 22.vietu.

Savukārt Latvijas trešā rakete Diāna Marcinkēviča jaunākajā WTA rangā saglabājusi pakāpusies par septiņām pozīcijām uz 285.vietu. Tikmēr 18 gadus vecā Dainiela Vismane par 11 vietām pacēlusies uz 583.pozīciju, bet Alise Čerņecka par trim vietām atkāpusies uz 1129.pozīciju.

Tā kā WTA sezona ir noslēgusies, ranga pirmajā desmitniekā izmaiņu nav.

Ranga galvgalī gadu noslēgs rumāniete Simona Halepa, otro vietu ieņem vāciete Angelika Kerbere, bet trešā ir Dānijas pārstāve Karolīna Vozņacka.

Ceturtā ir "WTA Finals" čempione Jeļina Svitoļina no Ukrainas, bet piektā ir ASV atklātā čempionāta uzvarētāja Naomi Osaka no Japānas. Sesto vietu ieņem amerikāniete Sloeina Stīvensa, septītā ir čehiete Petra Kvitova, kura ir priekšā savai tautietei Karolīnai Plīškovai. Devītā ir nīderlandiete Kiki Bertensa, bet pirmo desmitnieku noslēdz talantīgā krieviete Darja Kasatkina.

Tikmēr dubultspēļu rangā Ostapenko saglabājusi 38.pozīciju, bet Sevastova šonedēļ ieņem 56.vietu, pakāpjoties par vienu pozīciju, kamēr Marcinkēviča par vienu vietu atkāpusies uz 203.pozīciju. Čerņecka ir ieguvusi uzreiz 94 vietas un ieņem 791.pozīciju, kamēr Vismane saglabājusi 871.vietu.

Uz augšu