Ministrs: Krievija gatava piedāvāt WADA pieeju Maskavas antidopinga laboratorijai

Dopinga asins paraugi FOTO: Reuters/ScanPix

Krievija gatava piedāvāt Pasaules Antidopinga aģentūrai (WADA) pieeju Maskavas antidopinga laboratorijai, trešdien paziņoja Krievijas sporta ministrs Pāvels Kolobkovs.

WADA eksperti piektdien pameta Maskavu tukšām rokām, jo Krievijas varasiestādes, aizbildinoties ar vietējiem likumiem, liedza sertifikāciju antidopinga uzraugu ekipējumam.

"Krievija ir gatava piedāvāt datubāzes kopijas, taču tam jānotiek saskaņā ar Krievijas likumu. Šobrīd sadarbojamies ar WADA. Esmu pārliecināts, ka mēs atradīsim kopīgu valodu un pieņemsim lēmumu, kas atbilst Krievijas likumdošanai un tajā pat laikā apmierina WADA," paziņoja Kolobkovs.

5

WADA septembrī atjaunoja Krievijas Antidopinga aģentūras (RUSADA) darbību, izsaucot sašutumu daļā sporta sabiedrības. Tiesa, ja netiks nodrošināta pieeja Maskavas antidopinga laboratorijai, varētu sekot jaunas sankcijas.

Pieeja visiem datiem par dopinga paraugiem, kas Maskavas laboratorijā savākti no 2011. līdz 2015.gadam, ir viens no priekšnosacījumiem, lai Starptautiskā Vieglatlētikas federācija (IAAF) atceltu Krievijas Vieglatlētikas federācijas (VFLA) diskvalifikāciju. VFLA diskvalifikācija pagarināta jau deviņas reizes.

Uz augšu
Back