Brāļi Dukuri paliek ārpus pirmā sešinieka Altenbergā

FOTO: Viesturs Lācis / IBSF

Latvijas skeletonists Martins Dukurs piektdien ieņēma septīto vietu Vācijas trasē Altenbergā notikušajās Pasaules kausa sezonas trešā posma sacensībās, kamēr viņa brālis Tomass Dukurs bija desmitajā pozīcijā, bet Ivo Šteinbergs otrajam braucienam nekvalificējās.

Uzvaru posmā svinēja Krievijas skeletonists Aleksandrs Tretjakovs, kurš bija ātrākais abos braucienos.

Tikmēr otro vietu ieņēma 2018.gada olimpiskais čempions Sunbins Juns no Dienvidkorejas, kurš Tretjakovam divu braucienu summā zaudēja 0,57 sekundes, bet trešais bija vēl viens Krievijas skeletonists Ņikita Tregubovs, kurš no sava tautieša atpalika 0,84 sekundes.

Tālāk sekoja trīs vācieši, bet septītais bija M.Dukurs, kurš Tretjakovam zaudēja 1,23 sekundes, bet no goda pjedestāla viņš atpalika 0,39 sekundes. Braucienos M.Dukuram bija ceturtā un devītā vieta.

Savukārt T.Dukurs Tretajkovam zaudēja 1,74 sekundes. Viņam braucienos bija divas desmitās vietas.

Šteinbergs pirmajā braucienā palika ārpus pirmā divdesmitnieka, Tretjakovam zaudēdams 2,96 sekundes un ieņemdams 23.vietu 25 skeletonistu konkurencē.

Jaunā Pasaules kausa sezona Latvijas skeletonistiem nav sākusies pārāk veiksmīgi, jo pa visiem kopā gūts tikai viens goda pjedestāls. Vislabāk latviešiem klājās sezonas pirmajā posmā Siguldā, kad titulētais Martins Dukurs bija otrais, bet otrajā etapā Vinterbergā viņam tikai septītā pozīcija. Savukārt Tomass Dukurs pirmajos divos sezonas posmos bijis attiecīgi sestais un piektais. Tikmēr Šteinbergs labāko desmitniekā vēl nav ielauzies, lai gan Siguldā bija uzreiz aiz tā.

Pasaules kausa kopvērtējumā pēc diviem posmiem līderi ar 417 punktiem ir krievi Ņikita Tregubovs un Aleksandrs Tretjakovs, kamēr trešo vietu ar 400 punktiem ieņem olimpiskais čempions Sunbins Juns no Dienvidkorejas. M.Dukurs ieguvis 378 punktus, kas viņam dod ceturto vietu, kamēr M.Dukurs ar 360 punktiem ir sestais.

Visbeidzot Šteinbergs ar nopelnītiem 176 punktiem atrodas 18.vietā.

Pagājušajā sezonā 34 gadus vecais M.Dukurs Phjončhanas olimpiskajās spēlēs palika ceturtajā vietā, godalgu no rokām izlaižot pēdējā braucienā, turklāt pastāvēja varbūtība, ka viņš savai sportista karjerai liks punktu. Tomēr latvietis ir apņēmies turpināt startēt un varētu piedalīties 2022.gada Pekinas Olimpiādē. Viņš savā karjerā ir ieguvis astoņus Pasaules kausus, bet pagājušajā sezonā palika ceturtais.

Tikmēr 37 gadus vecais T.Dukurs šī gada Olimpiādē bija piektais, bet Pasaules kausa ieskaitē viņš pamanījās būs augstāk par savu brāli - trešais.

Nedēļas nogalē turpat Altenbergā uz starta dosies arī bobslejisti.

Nākamnedēļ notiks vēl viens etaps Vācijā, skeletonistus un bobslejistus uzņemot Kēnigszē trasei, pēc tam sportisti spēkosies janvārī Īglsas trasē Austrijā un Šveices kalnu kūrortā Sanktmoricā, bet sezona noslēgsies Ziemeļamerikā ar diviem posmiem Leikplesidā un Kalgari. Sezonas noslēgumā Vistleras trasē Kanādā norisināsies arī pasaules čempionāts, tam notiekot marta ievadā.

Uz augšu