Jātnieks Neretnieks gūst pirmos olimpiskās kvalifikācijas punktus

LETA
Jātnieks Neretnieks gūst pirmos olimpiskās kvalifikācijas punktus
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Kristaps Neretnieks ar zirgu Moon Ray
Kristaps Neretnieks ar zirgu Moon Ray Foto: Martin Dokoupil

Latvijas vadošais konkūrists Kristaps Neretnieks ar zirgu Moon Ray sestdien Apvienotajos Arābu Emirātos izcīnīja uzvaru Pasaules kausa četru zvaigžņu (CSI4*-W) sacensību "Grand Prix" maršrutā, kas ir viens no 2020.gada Tokijas olimpisko spēļu kvalifikācijas maršrutiem.

Šim maršrutam kvalificējās 28 pāri no 12 valstīm. Piektdien kvalifikācijas maršrutā Neretnieks ar Moon Ray uzrādīja otru ātrāko laiku, tomēr mazliet pietrūka veiksmes un abi gāza pēdējo šķērsli maršrutā, paliekot astotajā vietā, tomēr tas ļāva kvalificēties galvenajam startam.

"Šī ir mūsu pirmā četru zvaigžņu līmeņa "Grand Prix" uzvara un otrā uzvara šajā Apvienoto Arābu Emirātu tūrē. Es to sauktu vairāk par sasniegumu, nevis pārsteigumu. Manai lieliskajai komandai ir izdevies atgriezt Moon Ray atpakaļ lielajā sportā pēc pagājušajā gadā gūtās traumas un gara rehabilitācijas perioda," Latvijas Jātnieku federācija citē Neretnieka teikto.

""Grand Prix" maršruts bija sastādīts atbilstoši četru zvaigžņu statusam, liels un tehnisks, lai to veiktu tīri, bija jājāj ļoti precīzi. Mums viss izdevās pēc līdzīga plāna kā pagājušajā nedēļā - tīri un labā laikā veikts pirmais hits, labs starta numurs uz otro hitu un perfekts distances veikšanas plāns. Pats biju pārsteigts, ka veicām otro hitu 2,5 sekundes ātrāk par tā brīža līderi, jo redzēju cik ātri viņš izleca, un tas bija liels izaicinājums viņu apjāt. Arī šoreiz veiksme bija mūsu pusē, un kas neriskē, tas nevinnē. Esam ieguvuši vērtīgus pasaules reitinga "Longines Ranking" punktus un pirmos Tokijas olimpiskās kvalifikācijas punktus," skaidro sportists.

Pagājušajā nedēļā Neretnieks turpat Abū Dabī svinēja uzvaru Pasaules kausa trīs zvaigžņu sacensību "Grand Prix" maršrutā.

Tēmas
Redaktors iesaka
Jaunākie raksti
Nepalaid garām!
Uz augšu