Maskavas tiesa: Krievijā bobsleja pilotam Zubkovam ir olimpiskā čempiona statuss

Aleksandrs Zubkovs FOTO: AP/Scanpix

Krievijas bobslejistam Aleksandram Zubkovam Krievijā ir olimpiskā čempiona statuss, lēmusi Maskavas pilsētas tiesa.

Zubkovam pēc Starptautiskās Olimpiskās komitejas (SOK) piespriestās diskvalifikācijas bija jāatgriež 2014.gada Soču olimpiskajās spēlēs izcīnītās medaļas. Novembrī Maskavas pilsētas tiesa lēma, ka Zubkovs var paturēt izcīnītās medaļas, bet decembrī Krievijas Olimpiskā komiteja pārsūdzēja lēmumu.

Pēc tam sekoja arī SOK oficiāls paziņojums, kurā Krievijas Bobsleja federācijas tagadējam prezidentam Zubkovam un vēl vairākiem Krievijas sportistiem pieprasīja atdot medaļas.

Piektdien Maskavas tiesa lēma, ka Zubkovam Krievijā ir olimpiskā čempiona statuss, tādējādi viņš pilnībā var saņemt visas prēmijas. Tāpat Maskavas tiesa, spītējot olimpisko komiteju paziņojumiem, atstāja spēkā savu iepriekš pieņemto lēmumu.

Pēc dopinga pārkāpumos pieķertā Zubkova diskvalifikācijas Soču olimpiskajās spēlēs zelts bobsleja četriniekos līdz ar to pienākas Latvijas pilota Oskara Melbārža ekipāžai ar stūmējiem Daumantu Dreiškenu, Jāni Strengu un Arvi Vilkastu, kamēr Melbārdim un Dreiškenam būtu jāsaņem arī bronza divniekos, taču pagaidām gan vēl Latvijas sportisti godalgas nav saņēmuši.

SOK 2017.gada decembrī piesprieda diskvalifikāciju visai Krievijas Olimpiskajai komitejai, kas tai liedza piedalīties Phjončhanas olimpiskajās spēlēs. Tiesa, Krievijas sportisti varēja startēt zem neitrāla karoga, bet uz viņu formastērpiem bija uzraksts "Olympic Athlete from Russia" jeb "Olimpiskais sportists no Krievijas".

Uz augšu
Back