Zībarts: Pēc šādas spēles ir labi padarīta darba sajūta

Mārtiņš Zībarts FOTO: FIBA.com

Latvijas čempionvienība sieviešu basketbolā "TTT Rīga" ceturtdien aizvadīja teicamu spēli aizsardzībā, pēc uzvaras uzsver rīdzinieču galvenais treneris Mārtiņš Zībarts.

"TTT Rīga" ceturtdien Starptautiskās Basketbola federācijas (FIBA) Eirolīgas devītās kārtas spēlē savā laukumā ar rezultātu 87:36 (26:12, 14:12, 31:7, 16:5) sagrāva divkārtējo Turcijas prezidenta kausa ieguvēju Antakjas "Hatay", šajā turnīrā izcīnot savu lielāko uzvaru jauno laiku vēsturē.

"Noteikti uzvaras pamatā ir mūsu aizsardzība. Izdevās spēles sākumā viņas pārsteigt ar citādāku aizsardzību, kas sajauca viņu uzbrukumu. Tikko mums izdevās labi nospēlēt aizsardzībā, pavērās iespējas ātriem uzbrukumiem. Kā komanda nospēlējām ļoti labi un vienmēr atradām brīvos spēlētājus," stāstīja Zībarts.

Abu komandu savstarpējā mačā pirmajā aplī rīdzinieces bija pārākas ar rezultātu 77:74

"Mēs neko nerēķinām, ejam no spēles uz spēles. Mums katrā mačā ir jāizdara maksimums, lai uzvarētu. Arī grupas vājākās komandas ir spēcīgas," atzīmēja Zībarts.

"TTT Rīga" galvenais treneris bija gandarīts, ka izdevās ierobežot pretinieču snaiperes.

"Varbūt šķita, ka uzvara ir nākusi viegli, tomēr tas galvenokārt bija mūsu labās aizsardzības dēļ. Tik maz punktus viņas sen noteikti nebija iemetušas," atzīmēja Zībarts.

"Pēc šādas spēles ir labi padarīta darba sajūta. Ja pretinieks var kļūt labāks, nopērkot kādu spēlētāju, mēs to varam paveikt ar darbu. Ar katru spēli kļūstam arvien labāki un esam kļuvuši tik spēcīgi, ka varam šajā līmenī spēlēt labi."

Pārējās trīs spēles šajā grupā notika jau trešdien. "Dinamo" turpināja savu uzvaru gājienu un 86:62 pārspēja Francijas vienību Šarlevilmezjēras "Flammes Carolo", pie pirmā panākuma tika Grieķijas čempione Pirejas "Olympiakos", kas ar 63:52 uzveica Ungārijas klubu Šopronas "Uniqua", bet Turcijas vienība Stambulas "Fenerbahce" ar 64:62 guva virsroku pār Salamankas "Perfumerias Avenida" no Spānijas.

B grupas kopvērtējumā uzvaras visās deviņās spēlēs guvusi Kurskas "Dinamo", kam ar sešām uzvarām seko Stambulas "Fenerbahce", bet tālāk ar piecām uzvarām ir Šopronas "Uniqua" un "TTT Rīga". Četri panākumi ir Salamankas "Perfumerias Avenida" komandai, bet tālāk ar trim uzvarām ir Antākijas "Hatay" un Šarlevilmezjēras "Flammes Carolo", kamēr Pirejas "Olympiakos" svinējusi vienu uzvaru.

Labākās četras vienības cīnīsies Eirolīgas izslēgšanas sacensībās, kamēr piekto un sesto vietu ieguvējas sezonu turpinās FIBA Eirokausa ceturtdaļfinālā.

Uz augšu
Back