Šifrina neapturama PK supergigantā; Vona norāda uz iespējamām karjeras beigām
Papildināts

Mikaēla Šifrina

FOTO: AFP/SCANPIX

ASV kalnu slēpošanas zvaigzne Mikaēla Šifrina svētdien Itālijā guva uzvaru Pasaules kausa sacensībās supergigantā, kamēr viņas titulētā tautiete Lindsija Vona norādīja, ka šīs, iespējams, bijušas viņas pēdējās sacensības karjerā.

(Pievienotas pēdējās piecas rindkopas.)

Pašlaik 23 gadus vecā Šifrina svētdien guva jau savu 54.uzvaru Pasaules kausa apritē, bet finišā viņa par 0,16 sekundēm apsteidza Lihtenšteinas kalnu slēpotāju Tīnu Veirāteri.

Savukārt uz goda pjedestāla zemākā pakāpiena kāpa Austrijas pārstāve Tamāra Tiplere.

Šifrina šosezon guvusi jau 11 uzvaras.

Tikmēr 34 gadus vecā Vona pēc sadursmes ar vārtiem svētdien finišu nesasniedza. Amerikāniete savas karjeras laikā Pasaules kausā guvusi 82 uzvaras, tikai par četru panākumu tiesu atpaliekot no visu laiku labākā sasnieguma.

Tiesa, Vona tā arī varētu nepārspēt rekordistu Ingemaru Stēnmarku no Zviedrijas, jo svētdien norādīja, ka viņa jau tagad varētu noslēgt savu karjeru.

"Es nevaru turpināt šādā veidā. Paliek arvien grūtāk, jo sāpes manā ķermenī ir pārāk lielas," pēc svētdienas sacensībām teica Vona.

Jautāta, vai šīs bija ASV slēpotājas pēdējās sacensības karjerā, viņa, valdot asaras, teica, ka vēl visu nepieciešams rūpīgi apdomāt. Vona novembrī treniņa laikā savainoja ceļgalu, kā rezultātā sešas nedēļas nevarēja piedalīties sacensībās, bet jau iepriekš viņa bija paziņojusi, ka aizvada karjeras noslēdzošo sezonu.

Pasaules kausa kopvērtējumā līderei Šifrinai ir 1494 punkti, kamēr tuvākā sekotāja Petra Vlhova no Slovākijas iekrājusi salīdzinoši pieticīgos 898 punktus, bet vēl tālāk ar 637 punktiem ir šveiciete Vendija Holdenere.

Tikmēr vīriešu Pasaules kausā svētdien Šveicē tika aizvadītas sacensības slalomā, kur pirmo reizi karjerā pie uzvaras tika francūzis Klemāns Noēls. Tikai 21 gadu vecais sportists divu braucienu summā par 0,08 sekundēm apsteidza austrieti Manuelu Felleru.

Savukārt vēl par divām sekundes simtdaļām lēnāks bija titulētais Austrijas sportists Marsels Hiršers.

Pērn Noēls slalomā kļuva par pasaules junioru čempionu.

Pasaules kausa kopvērtējumā pārliecinošs līderis ar 1036 punktiem ir Hiršers, kamēr 621 punktu iekrājis norvēģis Henriks Kristofešens. Trešo pozīciju ar 560 punktiem ieņem francūzis Aleksis Pinturo.

Kristofešens un Pinturo svētdien bija attiecīgi ceturtajā un 25.vietā.

Uz augšu