Zubkovs atkāpjas no Krievijas bobsleja federācijas prezidenta amata

Aleksandrs Zubkovs FOTO: EPA/LETA

Aleksandrs Zubkovs līdz savas diskvalifikācijas beigām atkāpies no Krievijas bobsleja federācijas prezidenta amata, otrdien paziņoja Zubkovs.

Starptautiskā Bobsleja un skeletona federācija (IBSF) par antidopinga noteikumu pārkāpumiem bēdīgi slavenajam Krievijas pilotam Zubkovam un vēl viņa trim tautiešiem piespriedusi divu gadu diskvalifikāciju, kā arī anulējusi sportistu rezultātus.

Pagājušajā nedēļā Krievijas Olimpiskā komiteja (OKR) pieprasīja Zubkova atkāpšanos, taču viņš ar savu lēmumu nesteidzās.

"Uzrakstīju iesniegumu par pagaidu atkāpšanos no Krievijas bobsleja federācijas prezidenta amata līdz savas diskvalifikācijas beigām vai līdz brīdim, kad tiks atrisinātas problēmas, kas traucē man ieņemt prezidenta amatu," ziņu aģentūra TASS citē Zubkova teikto.

Par Krievijas Bobsleja federācijas prezidenta vietas izpildītāju iecelta Jeļena Aņikina, kura savulaik strādājusi arī vietējā biatlona savienībā.

Diskvalifikācijas piespriestas arī Aleksandram Kasjanovam, Aleksejam Puškarevam un Ilviram Huzinam. IBSF bija nonākusi pie slēdziena, ka šie četri sportisti pārkāpuši antidopinga noteikumus.

IBSF arī uzsvērusi, ka visi šo sportistu rezultāti kopš 2014.gada Soču olimpiskajām spēlēm ir anulēti. Tiesa, no mājaslapas vēl nav dzēsti Kasjanova pēdējo piecu gadu rezultātu Pasaules kausa sacensībās.

Diskvalifikācijas tika piespriestas, balstoties uz Sporta arbitrāžas tiesas (CAS) spriedumu, kas daļēji apstiprināja Starptautiskās Olimpiskās komitejas (SOK) Disciplinārlietu komisijas lēmumu, ar kuru šiem bobslejistiem tika anulēti rezultāti Soču olimpiskajās spēlēs.

No šiem sportistiem šosezon aktīvi bija pilots Kasjanovs un stūmējs Puškarevs, šosezon vēl uz starta nebija izgājis Huzins, bet Zubkovs noslēdzis savu karjeru un ieņēma Krievijas Bobsleja federācijas prezidenta amatu.

Jau 2017.gada novembrī SOK anulēja Zubkova un viņa ekipāžu gūtos rezultātus Soču Olimpiādē, jo tika konstatēta manipulācija ar sportistu dopinga analīzēm, tās aizvietojot ar "tīrām" provēm. Zubkova gadījumā viņa urīna analīzēs tika konstatēts paaugstināts sāls līmenis, kas neatbilda vesela cilvēka analīzēm, liecinot, ka notikusi manipulācija ar dopinga provēm.

Tikmēr IBSF ar rezultātu izmainīšanu īpaši nesteidzās un to nemanot izdarīja pagājušā gada vidū. Tas latviešu pilotam Oskaram Melbārdim nozīmē zelta iegūšanu četriniekos un bronzas saņemšanu divniekos.

Zelts četriniekos līdz ar to pienākas arī Melbārža stūmējiem Daumantam Dreiškenam, Jānim Strengam un Arvim Vilkastem, kamēr Dreiškenam būtu jāsaņem arī bronza divniekos, taču pagaidām gan vēl Latvijas sportisti medaļas nav saņēmuši.

SOK 2017.gada decembrī piesprieda diskvalifikāciju visai Krievijas Olimpiskajai komitejai, kas tai liedza piedalīties Phjončhanas olimpiskajās spēlēs. Tiesa, Krievijas sportisti varēja startēt zem neitrāla karoga, bet uz viņu formastērpiem bija uzraksts "Olympic Athlete from Russia" jeb "Olimpiskais sportists no Krievijas".

Uz augšu
Back