Bukša un Leitis atzīti par 2018.gada Latvijas labākajiem viegatlētiem

Sindija Bukša un Jānis Leitis

FOTO: Guntis Bērziņš/athletics.lv

Sprinteri Sindija Bukša un Jānis Leitis otrdien "Gada balvā vieglatlētikā 2018" tika nosaukti par pērnā gada Latvijas labākajiem vieglatlētiem.

Bukša pērn laboja vairāk nekā 30 gadus veco Latvijas rekordu 100 metru sprintā, "Rīgas kausos" prestižo distanci veicot 11,29 sekundēs. Tāpat viņa pērn laboja Latvijas rekordu 200 metros U-23 vecuma grupā.

Uz gada labākās vieglatlētes balvu pretendēja arī sprintere Gunta Vaičule (desmitā vieta Eiropas čempionātā 400 metros un jauns Latvijas rekords 300 metros telpās), tāllēcēja Lauma Grīva (11.vieta pasaules čempionātā telpās un 18.vieta Eiropas čempionātā), skrējēja Līga Velvere (desmitā vieta pasaules čempionātā telpās un 29.vieta Eiropas čempionātā 800 metru distancēs, kā arī labots Latvijas rekords telpās 800 metros un 1000 metros) un šķēpmetēja Madara Palameika (devītā vieta Eiropas čempionātā).

Tikmēr Leitis pērn izcīnīja 15.vietu Eiropas čempionātā 400 metros un laboja Latvijas rekordu, stadiona apli veicot 45,53 sekundēs.

Viņam konkurenci uz gada labākā vieglatlēta nosaukumu sastādīja tāllēcējs un trīssoļlēcējs Elvijs Misāns (desmitā vieta pasaules čempionātā telpās un 17.vieta Eiropas čempionātā trīssoļlēkšanas disciplīnā), šķēpmetējs Gatis Čakšs (13.vieta Eiropas čempionātā), šķēpmetējs Patriks Gailums (14.vieta Eiropas čempionātā) un šķēpmetējs Rolands Štrobinders (11.vieta Eiropas čempionātā).

Savukārt par gada labāko treneri atzīts Andis Austrups, bet balvu par mūža ieguldījumu saņēma šķēpmešanas trenere Valentīna Eiduka.

Labākais vieglatlēts tiek noteikts balsojumā, kas sastāv no piecām daļām - līdzjutēji, sporta žurnālisti, Latvijas Vieglatlētikas savienības juridiskie biedri, Treneru padome un Jaunatnes komisija.

Pērn par Latvijas labākajiem vieglatlētiem tika nosaukti septiņcīņniece Laura Ikauniece, kā arī tāllēcējs un trīssoļlēcējs Elvijs Misāns.

Uz augšu