Jelgavā spraigās cīņās aizvadīts Latvijas čempionāts Standartdejās

TVNET Sports
Jelgavā spraigās cīņās aizvadīts Latvijas čempionāts Standartdejās
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Foto: Publicitātes foto

Jelgavas sporta hallē aizvadīts šī gada pirmais Latvijas čempionāts sporta dejās, ko rīkoja SDK “Lielupe” sadarbībā ar Latvijas Sporta deju federāciju (LSDF) un kur desmit dažāda vecuma grupās spraigās cīņās tika noskaidroti labākie pāri Standartdeju (ST) programmā.

Šogad ST dejās bija vērojama liela dažādība, jo uzvaras ieguva deviņi deju klubi. Vienīgais deju klubs, kam izdevās izcīnīt divas pirmās vietas, bija Daces deju skola, informē LSDF preses sekretārs Ivars Bācis.

Pieaugušajiem ST dejās uz titulu pretendēja abi iepriekšējo divu gadu sīvākie konkurenti un pasaules čempionātā pusfinālā iekļuvušie pāri – Edgars Līnis/Elīza Ancāne (“Dzintars”) un Vadims Šurins/Anastasija Meškova (“Mario”). Lai arī trijās dejās tiesnešu vērtējums bija ļoti līdzīgs, tomēr pasaules rangā 11.vietā esošajiem rīdziniekiem Edgaram un Elīzai izdevās iegūt pirmo vietu visās piecās dejās un tādējādi aizstāvēt savu titulu. Tikmēr pasaules reitingā desmitniekā esošajiem Vadimam un Nastjai trešo gadu pēc kārtas nācās samierināties ar otro vietu. Pirmo godalgoto vietu pieaugušo grupā nopelnīja rēzeknietis Romāns Dobrecovs, kurš pārī ar Igaunijas meiteni Valēriju Ovčarenko (Škutāna deju skola) izcīnīja trešo vietu, bet aiz godalgotā trijnieka uzreiz palika U21 grupas uzvarētāji rīdzinieki Vladislavs Pečens un Aliaksandra Bahusheviča (Dūšas deju skola).

Jauniešu grupā (16-18 g.) pirmo divu pāru vērtējums bija vēl līdzīgāks nekā pieaugušajiem. Pasaules čempionāta ceturtdaļfinālisti Danils Sitovs un Violeta Ļevčenko (Škutāna deju skola) katrā no piecām dejām ieguva par vienu pirmo vietu vairāk nekā rīdzinieks Andrejs Griņēvičs un Kornēlija Dobrovolskite (“Dzintars”) un izcīnīja uzvaru. Pagājušā gada vicečempions Roberts Andersons ar savu jauno panteri Paulu Maksimovu (“SDK “Dzintars”) spraigā cīņā par trešo vietu apsteidza savus kluba biedrus un 2018.gada labāko Junioru II pāri Artūru Bieli un Mariju Kravčuku.

Pagājušā gada ļoti līdzīgo dueli Junioru I grupā (12-13.g.) par titula iegūšanu šogad Junioros II (14-15.g.) turpināja līderu pāri rīdzinieki Ernests Aksels Dimants/Marija Paščenko (Daces deju skola) un Oļegs Bērziņš/Anna Bērziņa (Dūšas deju skola), šoreiz samainoties vietām un piecu deju kopsummā ar 3:2 virsroku ņemot Ernestam un Marijai. Tikmēr 3.vietu izcīnījušie Roberts Punka/Karīna Kārkliņa (“Vecrīga”), kuri savulaik ar citiem partneriem bija ieguvuši medaļas ST dejās Bērnu grupā, tika pie pirmās kopīgās medaļas šajā deju programmā junioru konkurencē. Junioros I, kā jau to varēja gaidīt pie esošās konkurences, ļoti pārliecinošu uzvaru svinēja jaunpienācēji no bērnu grupas Armands Golbergs/Eva Grāvere (Daces deju skola). Ļoti līdzīgajā cīņā par otro vietu Klāvs Kokins/Keita Karolīna Dimante (“Golda”) apsteidza Aleksandru Jurženkovu/Loretu Reiniku (“Estētika”).

Bērnu grupā (11 gadi un jaunāki) tika fiksēts vēl nebijis gadījums, proti, pirmie trīs pāri ieguva vienādu punktu skaitu. Šajā līdzīgajā cīņā veiksmīgāki izrādījās pagājušā gada uzvarētāji Jegors Prokins/Poļina Karimova (“Estētika”), kamēr otro gadu pēc kārtas vicečempionu tituls tika Raivo Zīmelim un Elzai Freibergai (“Lielupe”). Lai arī četrās dejās visvairāk pirmās vietas no tiesnešiem saņēmušajiem Jurim Zeizam/Viktorijai Smoļinai (“Mirada”) pēc skeitinga jeb vietu aprēķināšanas sistēmas nācās palikt trešajiem, tomēr neizpalika arī prieks par pirmo godalgu valsts čempionātos. 

Tēmas
Redaktors iesaka
Jaunākie raksti
Nepalaid garām!
Uz augšu