Kalnu slēpošanas zvaigzne Vona liek punktu karjerai

Lindsija Vona

FOTO: AFP/SCANPIX

Amerikāņu kalnu slēpošanas zvaigzne Lindsija Vona nākamnedēļ Zviedrijā pasaules čempionātā liks punktu savai karjerai, piektdien sociālajā vietnē "Instagram" paziņoja sportiste.

Vona nākamnedēļ pasaules čempionāta aizvadīs savas karjeras pēdējās sacensības

34 gadus vecā amerikāniete savas karjeras laikā Pasaules kausā guvusi 82 uzvaras, tikai par četru panākumu tiesu atpaliekot no visu laiku labākā sasnieguma. Līdz ar karjeras noslēgšanu viņa tā arī nepārspēs rekordistu Ingemaru Stēnmarku no Zviedrijas.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by L I N D S E Y • V O N N (@lindseyvonn) on

"Šīs divas nedēļas ir bijušas ļoti emocionālas, pieņemot smagāko lēmumu dzīvē, taču esmu pieņēmusi to, ka nevaru turpināt sacensties. Nākamajā nedēļā Orē pasaules čempionātā sacentīšos nobraucienā un supergigantā, un tās būs manas karjeras pēdējās sacensības," raksta Vona.

Pasaules čempionāta sacensības supergigantā notiks nākamajā otrdienā, bet nobraucienā kalnu slēpotājas spēkosies sestdien.

Vona 2010.gada Vankūveras olimpiskajās spēlēs triumfēja nobraucienā, turklāt tajā pašā Olimpiādē guva arī bronzu supergigantā. Savukārt pērn Phjončhanā viņa ieguva bronzu nobrauciena sacensībās. Karjeras laikā amerikāniete ir izcīnījusi septiņas pasaules čempionāta medaļas, no tām divas ir zelta.

Vona karjeras laikā izcīnījusi četrus Lielos kristāla globusus, ko piešķir par uzvaru Pasaules kausa sezonas absolūtajā kopvērtējumā. Tiesa, pēdējo reizi viņa ko tādu ieguva 2012.gadā, jo amerikānietes karjeru krietni ietekmējušas arī nopietnas traumas.

Tāpat Vona 16 reizes uzvarējusi atsevišķu disciplīnu kopvērtējumos.

Uz augšu