Bijušais bobsleja pilots Zubkovs iesniedzis apelāciju par viņam piespriesto diskvalifikāciju

Aleksandrs Zubkovs FOTO: AP/Scanpix

Bijušais krievu bobsleja pilots Aleksandrs Zubkovs iesniedzis apelāciju par viņam piemēroto divu gadu diskvalifikāciju, vēsta aģentūra "RIA Novosti".

Zubkovam un viņa tautiešiem Aleksandram Kasjanovam, Aleksejam Puškarevam un Ilviram Huzinam par antidopinga noteikumu pārkāpumiem janvārī tika piespriesta divu gadu diskvalifikācija, kā arī anulēti sportistu rezultāti.

Diskvalifikācijas tika piespriestas, balstoties uz Sporta arbitrāžas tiesas (CAS) spriedumu, kas daļēji apstiprināja Starptautiskās Olimpiskās komitejas (SOK) Disciplinārlietu komisijas lēmumu, ar kuru šiem bobslejistiem tika anulēti rezultāti Soču olimpiskajās spēlēs.

Zubkova diskvalifikācija ir spēkā līdz 2020.gada 18.decembrim, bet janvāra izskaņā viņš vismaz līdz tās beigu termiņam atkāpās no Krievijas Bobsleja federācijas prezidenta amata.

Savukārt otrdien Zubkovs paziņoja, ka ir iesniedzis apelāciju.

Jau 2017.gada novembrī Starptautiskā Olimpiskā komiteja (SOK) anulēja Zubkova un viņa ekipāžu gūtos rezultātus Soču Olimpiādē, jo tika konstatēta manipulācija ar sportistu dopinga analīzēm, tās aizstājot ar "tīrām" provēm.

Zubkova gadījumā viņa urīna analīzēs tika konstatēts paaugstināts sāls līmenis, kas neatbilda vesela cilvēka analīzēm, liecinot, ka notikusi manipulācija ar dopinga provēm.

Ar laiku oficiālos rezultātus izmainīja arī Starptautiskā Bobsleja un skeletona federācija (IBSF). Tas latviešu pilotam Oskaram Melbārdim nozīmē zelta iegūšanu četriniekos un bronzas saņemšanu divniekos.

Zelts četriniekos līdz ar to pienākas arī Melbārža stūmējiem Daumantam Dreiškenam, Jānim Strengam un Arvim Vilkastem, kamēr Dreiškenam būtu jāsaņem arī bronza divniekos.

Uz augšu
Back