Latvijas tenisistes pārspēlēs par iekļūšanu "Fed Cup" pasaules elitē tiksies ar vācietēm

Latvijas tenisistes pārspēlēs par iekļūšanu "Fed Cup" pasaules elitē tiksies ar vācietēm
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Patrīcija Špaka (no kreisās), Daniela Vismane, Diāna Marcinkēviča, Aļona Ostapenko, Anastasija Sevastova un Adrians Žguns (Latvijas dāmu tenisa izlases kapteinis)
Patrīcija Špaka (no kreisās), Daniela Vismane, Diāna Marcinkēviča, Aļona Ostapenko, Anastasija Sevastova un Adrians Žguns (Latvijas dāmu tenisa izlases kapteinis) Foto: Jānis Škapars/TVNET

Latvijas dāmu tenisa izlase pārspēlēs par iekļūšanu Federāciju kausa Pasaules pirmajā grupā sacentīsies ar Vāciju, pretinieces uzņemot savā laukumā, noskaidrojās pirmdien notikušajā izlozē.

Mači norisināsies 20. un 21. aprīlī. Uzvarētāja nodrošinās sev vietu Pasaules pirmajā grupā, bet zaudētāja nākamsezon spēlēs Pasaules otrajā grupā.

Pārējās pārspēlēs Čehija savā laukumā uzņems Kanādu, ASV mājās cīnīsies ar Šveici, un Beļģija pie sevis uzņems Spāniju.

Pasaules pirmajā grupā cīņas par trofeju turpina Rumānija, Francija, Baltkrievija un Austrālija.

Latvija, Kanāda, Spānija un Šveice kā Pasaules otrās grupas pirmās kārtas uzvarētājas bija starp neizsētajām tenisistēm. Savukārt izsēto komandu grozā pirmais numurs bija Čehijai, otrais ASV, trešais Vācijai, bet ceturtais - Beļģijai.

Latvija pagājušajā nedēļas nogalē Rīgā ar 4-0 pārspēja Slovākiju. Šajā duelī Latvijai palīdzēja pašmāju vadošās tenisistes Anastasija Sevastova un Aļona Ostapenko. Tāpat komandas sastāvā bija Diāna Marcinkēviča, Daniela Vismane un Patrīcija Špaka. Latviju cīņā veda kapteinis Adrians Žguns.

Turpretī Vācijai Pasaules pirmajā grupā nepalīdzēja abas vadošās tenisistes - planētas sestā rakete Angelika Kerbere un WTA ranga 16. numurs Jūlija Gērgesa. Tiesa, vācietēm palīdzēja tādas pazīstamas tenisistes kā Tatjana Marija, Andrea Petkoviča, Mona Bartela un Laura Zīgemunda.

Vācija ir 1987. un 1992. gada Federāciju kausa ieguvēja. Pirms pieciem gadiem vācietes pēc 22 gadu pārtraukuma atgriezās Federāciju kausa finālā, kurā atzina Čehijas pārākumu.

Pērn Federāciju kausā uzvarēja Čehija, kas pusfinālā apturēja tieši Vāciju.

Latvijas sieviešu tenisa izlase ar Ostapenko, Sevastovu, Marcinkēviču un Vismani sastāvā pagājušā gada aprīlī uzvarēja pārspēlēs par vietu Federāciju kausa Pasaules otrajā grupā, iekļūstot starp planētas 16 labākajām komandām. Latvija Pasaules grupā spēlēja arī 1993.gadā, kad tajā bija 32 komandas.

Tēmas
Redaktors iesaka
Jaunākie raksti
Nepalaid garām!
Uz augšu