Vārtsargs Kivlenieks nosūtīts uz ECHL

Matīss Edmunds Kivlenieks

FOTO: USA TODAY Sports/Sipa USA/Scanpix

Latviešu vārtsargs Matīss Edmunds Kivlenieks no Amerikas Hokeja līgas (AHL) komandas Klīvlendas "Monsters" nosūtīts uz Austrumkrasta hokeja līgas (ECHL) vienību Kalamazū "Wings".

Pašlaik 22 gadus vecais Kivlenieks šosezon 14 spēlēs savos vārtos caurmērā ielaidis 3,71 ripu un atvairījis 87,3% metienu.

Kivleniekam šī ir otrā sezona AHL, kur viņš pārstāv Nacionālās hokeja līgas (NHL) komandas Kolumbusas "Blue Jackets" fārmklubu Klīvlendas "Monsters". Savā debijas sezonā viņš kļuva par komandas pamatvārtsargu, 43 spēlēs vidēji ielaižot 3,21 ripu un atvairot 89,1% metienu.

Kivlenieks 2016./2017.gada sezonu aizvadīja Savienoto Valstu hokeja līgas (USHL) junioru čempionātā, pārstāvot Sūsitijas "Musketeers" komandu. Tā aizkļuva līdz ASV spēcīgākās junioru līgas finālam, kurā gan ar 2-3 zaudēja Čikāgas "Steel" vienībai. Kivlenieks tika nosaukts par USHL sezonas vērtīgāko hokejistu un labāko vārtsargu.

Uz Ziemeļameriku Kivlenieks pirmoreiz devās jau 16 gadu vecumā.

Kivlenieks pērn pāris reizes saņēma izsaukumu uz "Blue Jackets", bet planētā spēcīgākajā līgā viņš vēl nav debitējis.

"Wings" ar 53 punktiem 48 spēlēs ECHL Centrālajā divīzijā ieņem trešo vietu, bet Rietumu konferencē tā atrodama sestajā pozīcijā.

Uz augšu