LČ vieglatlētikā telpās noslēgumā vairāki sportisti sasniedz augstvērtīgus rezultātus

Laura Ikauniece

FOTO: AFP/SCANPIX

Ar desmit medaļu komplektu sadali svētdien Kuldīgā noslēdzās Latvijas čempionāts vieglatlētikā telpās, augstvērtīgāko rezultātu pēc Starptautiskās Vieglatlētikas federāciju asociācijas (IAAF) punktu tabulas uzrādot tāllēcējai Laumai Grīvai.

Viņa tāllēkšanā savā labākajā mēģinājumā lēca 6,35 metru tālumā, kas deva 1075 punktus. Deviņus centimetrus tuvāks lēciens bija viņas māsai Laumai Grīvai.

Vīriešiem tāllēkšanā ar 7,54 metru tālu lēcienu uzvarēja Elvijs Misāns.

Tikmēr augstlēkšanā dāmām ar 1,81 metru augstumā pārvarētu latiņu uzvarēja daudzcīņniece Laura Ikauniece, kura atkārtoja savu personīgo rekordu telpās, bet vīriem ar pievarētiem 2,06 metriem uzvarēja Jānis Vanags.

Savukārt 200 metru sprintā vīriešiem ar 21,83 sekundēm ātrākais bija pērnā gada Latvijas labākais vieglatlēts Jānis Leitis, bet sieviešu konkurencē ar 24,98 sekundēm uzvarēja Evija Šēfere. Tiesa, Latvijas vadošā sprintere un pērnā gada labākā vieglatlēte Sindija Bukša finālā neskrēja, jo priekšsacīkstēs tika diskvalificēta.

Tāpat svētdien tika noskaidroti čempioni 800 metru distancē, kur sievietēm ar divām minūtēm un 11,51 sekundi uzvarēja Patricija Cīrule, bet vīriešiem ar vienu minūti un 53,99 sekundēm ātrākais bija Oskars Bambāls. Visbeidzot 3000 metru skrējienā kungiem ātrākais ar astoņām minūtēm un 21,83 sekundēm bija Uģis Jocis, bet sievietēm ar deviņām minūtēm un 46,80 sekundēm uzvarēja Karīna Helmane Soročenkova.

Šobrīd kvalifikācijas normatīvus dalībai Eiropas čempionātā telpās izpildījuši deviņi sportisti - Sindija Bukša (60 metri), Gunta Vaičule (400 metri), Līga Velvere (800 metri), Lauma un Māra Grīvas (tāllēkšana), Jānis Leitis (400 metri), Uģis Jocis (3000 metri), Elvijs Misāns (trīssoļlēkšana) un Kristaps Sietiņš (60 metru barjersprints).

Uz augšu