Vairāki jauni sporta veidi iekļauti 2024.gada olimpisko spēļu programmas piedāvājumā

Skeitbords (ilustratīvs attēls)

FOTO: AFP/SCANPIX

Ielu dejas, skeitbords, sērfingā un klinšu kāpšana tiks iekļauti 2024.gada vasaras olimpisko spēļu programmas piedāvājumā, paziņojuši rīkotāji.

Ja šie sporta veidi tiks apstiprināti 2024.gadā Parīzē gaidāmajā forumā, tad ielu dejām (breakdancing) šī būs debija olimpisko spēļu programmā, bet skeitbords, klinšu kāpšana un sērfings būs jau 2020.gada Tokijas olimpisko spēļu programmā.

Viens no kandidātiem uz vietu 2024.gada olimpisko spēļu programmā bija videospēles jeb tā dēvētais "esports", taču pagaidām tas vēl nav iekļauts piedāvājumā.

Tāpat kā Riodežaneiro un Tokijas olimpiskajās spēlēs arī Parīzē programmā būs regbijs-7 un golfs. Abi sporta veidi starp olimpiskajiem bija pagājušā gadsimta sākumā, bet iespēju atgriezties ieguva 2009.gadā.

Savukārt 2020.gada olimpiskajās spēlēs Tokijā bez tradicionālajiem sporta veidiem tiks dalītas medaļas arī karatē, skeitbordā, sērfingā, klinšu kāpšanā, kā arī beisbolā un softbolā, kas startē kā vienots sporta veids.

Pirmie četri sporta veidi debitēs olimpiskajā saimē, bet beisbolam un softbolam šī būs atgriešanās. Tāpat sacensību programmā būs jauniešu vidē populārie 3x3 basketbols un BMX frīstails, abiem arī piedzīvojot olimpisko debiju.

Parīzē vasaras Olimpiāde notika arī 1900. un 1924.gadā.

Uz augšu