Sevastova un Ostapenko saglabā savas vietas WTA rangā

Aļona Ostapenko FOTO: Reuters/ScanPix

Latvijas sieviešu tenisa pirmā rakete Anastasija Sevastova jaunākajā WTA rangā, kas publicēts pirmdien, saglabā savu rekordaugsto 11.pozīciju, kamēr valsts otrā rakete Aļona Ostapenko arī šonedēļ ir 22.pozīcijā.

Sevastova pirmo reizi uz pasaules ranga 11.vietu pakāpās oktobrī, turklāt šajā pozīcijā viņa noslēdza pagājušo gadu, pēc tam piedzīvojot nelielu kritumu. Latvijas pārstāve ir arī ļoti tuvu pirmajam desmitniekam, no kā viņa atpaliek tikai 81 punktu.

Tikmēr Ostapenko pasaules rangā saglabājusi 22.vietu, ko viņa ieņem jau kopš novembra sākuma.

Pēc Francijas atklātā čempiontitula neaizstāvēšanas pagājušā gada jūnijā Ostapenko zaudēja vietu ranga labāko desmitniekā, kur uz dažām nedēļām atgriezās augusta/septembra mijā, bet pēc tam sekoja pakāpeniska lejupslīde uz 22.vietu.

Abas tenisistes cieta zaudējumus aizvadītajā nedēļā notikušā Dubaijas WTA "Premier" sērijas turnīra pirmās kārtas spēlēs.

Latvijas vadošās tenisistes bija stūrakmeņi iekļūšanai pārspēlēs par vietu Federāciju kausa Pasaules pirmajā grupā. Šomēnes Rīgā Latvijas komanda Pasaules otrās grupas pirmās kārtas duelī ar 4-0 pārspēja Slovākiju, bet pārspēlēs pretī stāsies Vācija.

Savukārt Latvijas trešā rakete Diāna Marcinkēviča jaunākajā WTA rangā par trim vietām pakāpusies uz 272.pozīciju. Tikmēr 18 gadus vecā Daniela Vismane saglabā 648.pozīciju.

Tikmēr pasaules ranga pirmajā desmitniekā notikušas divas izmaiņas.

Pēc uzvaras Austrālijas atklātajā čempionātā uz pirmo vietu pasaules rangā pacēlās Naomi Osaka, kura līdz ar to kļuvusi par vēsturē pirmo Japānas tenisisti pasaules ranga pirmajā vietā.

Otro vietu saglabā iepriekšējā pasaules ranga līdere Simona Halepa no Rumānijas, kura pirmajā vietā iepriekš bija 48 nedēļas, kamēr trešā tagad ir čehiete Petra Kvitova, kura uz ceturto vietu atbīdījusi amerikānieti Sloeinu Stīvensu, bet piektā ir vēl viena čehiete Karolīna Plīškova.

Sesto vietu ieņem Jeļina Svitoļina no Ukrainas, uz septīto vietu pakāpusies nīderlandiete Kiki Bertensa, tādējādi vāciete Angelika Kerbere tagad ir astotā, kamēr devītā joprojām ir baltkrieviete Arina Sabaļenka. Savukārt pirmo desmitnieku noslēdz pieredzējusī amerikāniete Serēna Viljamsa.

Aizvadītajā nedēļā Dubaijas WTA "Premier" sērijas turnīrā triumfēja šveiciete Belinda Benčiča, kura no 45.vietas pakāpusies uz 23.pozīciju. Savukārt Budapeštas WTA "International" sērijas turnīra uzvarētājas titulu aizstāvēja Alisone van Ujtvanka no Beļģijas, kuru gan tas neglāba no vienas pozīcijas zaudēšanas un atkāpšanās uz 51.vietu.

Tikmēr dubultspēļu rangā Ostapenko veikusi 11 vietu kāpumu un ir 55.pozīcijā, bet Sevastova par trim vietām atkāpusies uz 65.pozīciju. Savukārt Marcinkēviča saglabā 223.vietu.

Uz augšu
Back