Policija pasaules čempionāta slēpošanā norises vietā aiztur Austrijas, Igaunijas un Kazahstānas sportistus

Papildināts
LETA
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Foto: AFP/Sanpix

Austrijas un Vācijas policijas dažādās vietās, kur pašlaik tiek aizvadīts pasaules čempionāts tādos ziemas sporta veidos kā distanču slēpošana, tramplīnlēkšanā ar slēpēm un ziemeļu divcīņā, trešdien veic kratīšanu, informē uzticamais Vācijas televīzijas kanāla ARD žurnālists Hajo Zepelts.

(Papildināts viss teksts.)

Tikmēr Austrijas policija ziņo, ka aizturētas deviņas personas, starp kurām ir pieci sportisti no Austrijas, Igaunijas un Kazahstānas.

Reidi tiekot veikti saistībā ar aizliegto vielu lietošanu, bet šādām policijas aktivitātēm atļauja dota pēc pēdējo dienu veiktās izmeklēšanas rezultātiem.

Līdz šim brīdim Austrijas policija veikusi 17 reidus, paziņojot, ka "sagrāvusi starptautisku dopinga tīklu". Reidi notikuši mēnešiem ilgas operācijas "Operation Bloodletting" rezultātā un tās centrā bijusi kāda noziedzīga organizācija, kurā bija arī sporta ārsti. Viens ārsts un viņa līdzdalībnieks tika aizturēti Erfurtā, Vācijā, bet vēl septiņas personas tika aizturētas pasaules čempionāta norises vietā Zēfeldē. Starp Zēfeldē aizturētajiem ir divi noziedzīgās organizācijas pārstāvji, divi Austrijas sportisti, divi Igaunijas sportisti un viens Kazahstānas sportists.

"Ir aizdomas, ka noziedzīgais grupējums ir viltojis asinsanalīzes vairākiem augsta līmeņa sportistiem ar mērķi uzlabot viņu sniegumu vietējā un starptautiskā mēroga sacensībās, kā rezultātā guvis nelegālus ienākumus," teikts policijas paziņojumā.

15 kilometru klasiskajā distancē vīriem, kas nule sākusies, pagaidām neskaidru iemeslu dēļ trasē nav devušies igauņi Andreass Vērpalu un Karels Tamjervs. Viņu nepiedalīšanos trešdienas sacensībās iepriekš Igaunijas televīzijas kanālam "Kanal2" atklāja treneris Anti Sārepū.

"Vairāk neko nevaru komentēt. Man bija saruna ar Karelu, ka viņš un Andreass nevarēs šodien startēt. Nevaru teikt, vai tas ir saistīts ar dopingu," "Postimees.ee" citē Sārepū teikto.

Tikmēr ārvalstu portāli ziņo, ka Vērpalu un Tamjervs dzīvojuši atsevišķā mājā no pārējiem Igaunijas slēpotājiem

Tāpat 15 kilometru distanci nav uzsācis pazīstamais Kazahstānas distanču slēpotājs Aleksejs Poltoraņins. Savukārt no austriešiem līdz šim brīdim trasē nav devies Makss Hauke. Kā otrs lietā iesaistītais austrietis tiek minēts Dominiks Baldaufs.

Tikmēr Norvēģijas raidsabiedrība NRK ziņo, ka lietā figurē arī austriešu ārsta Marka Šmita vārds. Viņš jau pirms 11 gadiem bija iesaistīts citā vērienīgā dopinga skandālā.

Austrijā un Vācijā par dopinga lietošana ir kriminālpārkāpums.

Tieši distanču slēpošanā dopinga lietošana vēsturiski bijusi izplatīta, jo līdzīgi reidi bija 2001.gadā pasaules čempionātā Somijā, kamēr 2006.gada Turīnas olimpiskajās spēlēs Itālijas policija pārbaudīja Austrijas biatlona un slēpošanas komandu, bet pirms diviem gadiem pasaules čempionātā biatlonā policija veica kratīšanu Kazahstānas izlasē.

Vēl pērn pētnieciskajam žurnālistam Zepeltam Vācijas prezidents Valters Šteinmeiers piešķīra ordeni par īpašiem nopelniem tieši par dopinga lietu izmeklēšanu.

Zepelts savulaik palīdzēja atklāt darbības ar dopingu Krievijā.

Pasaules čempionāts Zēfeldē, Austrijā, ilgs līdz 3.martam.

Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments

Tēmas

Redaktors iesaka
Jaunākie raksti
Nepalaid garām!
Uz augšu