Rībers triumfē pasaules čempionātā ziemeļu divcīņā; Vinogradovs 56. vietā

LETA/DPA
Jārls Magnuss Rībers
Jārls Magnuss Rībers Foto: AP/Scanpix

Šī gada Pasaules kausa ieguvējs ziemeļu divcīņā Jārls Magnuss Rībers no Norvēģijas ceturtdien Austrijā ieguva zeltu pasaules čempionātā, kamēr jaunais Latvijas sportists Markuss Vinogradovs ieņēma 56.vietu.

Rībers atradās pirmajā vietā jau pēc tramplīnlēkšanas ar slēpēm, bet pēc tam desmit kilometru slēpojumā viņš nosargāja pirmo pozīciju un tuvāko konkurentu Bernhardu Grūberu no Austrijas viņš atpalika par 1,4 sekundēm.

Savukārt pasaules čempionāta bronzu izcīnīja japānis Akito Vatabe, kurš no uzvarētāja atpalika par 4,6 sekundēm.

Tikmēr pirmo reizi neatkarīgās valsts vēsturē pasaules čempionātā startēja arī Latvijas pārstāvis - vien 16 gadus vecais Vinogradovs. Viņš pēc tramplīnlēkšanas bija 56.vietā starp 59 konkurentiem, bet slēpošanā viņš šo pozīciju nosargāja, beigās finišu sasniedzot 58 sportistiem. Latvijas sportists bija ātrāks par diviem Kazahstānas konkurentiem.

Latvijas sportists uzvarētājam piekāpās par vairāk nekā desmit minūtēm. Viņš bija pārliecinoši jaunākais šo sacensību dalībnieks.

Savukārt Rībers norvēģiem izcīnīja pirmo individuālo zeltu pasaules čempionātā kopš 2001.gada, turklāt viņš pārtrauca Vācijas sportisti dominanci, jo viņi bija guvuši zeltus visās sacensībās 2017.gada planētas meistarsacīkstēs un pagājušā gada olimpiskajās spēlēs.